MojAndroid

Mobilná verzia legendárnej 3D akčnej hernej série Call of Duty vtrhla na displeje Android a iOS zariadení len minulý týždeň. Prekvapila výbornou 3D grafikou, dobrým ovládaním, množstvom herných módov a hlavne dobrou optimalizáciou aj na starších smartfónoch. Server DigitalTrends teraz informuje, že hra Call of Duty Mobile dosiahla na Android a iOs zariadeniach behom 3 dní až 35 miliónov stiahnutí.

Call of Duty kill

PUBG Mobile a Fortnite na druhej koľaji

35 miliónov stiahnutí behom troch dní je rekord, ktorý nedosiahli ani konkurenčné herné tituly PUBG Mobile a Fortnite. V prvý deň mala pritom hra iba 2 milióny stiahnutí. Po druhom dni to už bolo 18 miliónov stiahnutí.

Podľa analytického serveru SensorTower pre mobilné hry zarobila spoločnosť Activision na Call of Duty Mobile za prvých 20 miliónov stiahnutí zhruba 2 milióny dolárov. Activision tiež potvrdil, že hra je momentálne na iOS platforme najviac sťahovanou aplikáciou vo viac ako 100 krajinách.

Podpora bluetooth gamepadov je v príprave

Rekord 35 miliónov stiahnutí za 3 dní tiež znamená, že Call of Duty Mobile odlákal značné množstvo hráčov PUBG Mobile a Fortnite. Analytici ale predpokladajú, že sa veľa hráčom k týmto konkurenčným hrám vráti. Dôvodom by mohla byť aj absencia podpory pre Bluetooth gamepady pri hre Call of Duty Mobile.

Viceprezident mobilnej divízie Activision Chris Plummer ale následne potvrdil, že možnosť periférii ku Call of Duty Mobile už v spoločnosti testujú. Hru si zatiaľ môžete stiahnuť z Obchodu Google Play a zahrať s pomocou dotykových tlačidiel.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

9.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+