MojAndroid

Minulý rok na Google I/O spoločnosť Google náruživo rozprávala o svojom modulárnom smartfóne ARA. O projekte, ktorý je možno najambicióznejším zariadením od čias prvého iPhone-u, sme však odvtedy nepočuli takmer nič. To sa však mení. Google zverejnil nové informácie o svojom modulárnom smartfóne a hovorí, že developeri sa k nemu dostanú ešte tento rok!

Náš tip
Projekt ARA napreduje. Unikli info o 13,8″ tablete so Snapdragonom 810 a 3 GB RAM

Ostatní používatelia sa budú mocť k smartfónu ARA dostať až budúci rok. Na dobré sa však oplatí čakať. Google zmenil vo svojom modulárnom zariadení množstvo dôležitých vecí, aby ho bolo vôbec reálne vyrobiť v najbližšom časovom období. Všetky súčasti zariadenia tak nie sú modulárne a Google v konštrukcii napevno umiestnil displej, RAM, procesor a vnútornú pamäť. Vraj je dôležitejšie to, že zariadenie bude fungovať bez problémov. Displej má už potvrdenú aj veľkosť uhlopriečky – 5,3″.

projekt-ara-5

Smartfón ARA bude okrem toho ponúkať 6 slotov pre ďalšie moduly, a to vo veľkosti 1×2 alebo 2×2 sloty. Do nich si budete môcť umiestniť hneď niekoľko zaujímavých doplnkov: e-ink displej so základnými informáciami a upozorneniami, fotoaparát s rôznym rozlíšením a optikou, reproduktor a mikrofón, stojan, programovateľný dotykový modul, modul s čítačkou odtlačkov, či iba štýlové moduly bez ďalšej funkcie. Výmena jednotlivých modulov bude jednoduchá. Stačí, aby ste mobilu povedali: “OK Google, reject the camera” a on automaticky odpojí modul kamery zo zariadenia a vy ho môžete vymeniť.

projekt-ara-4 projekt-ara-3

Projekt ARA sa stal v Googli samostatnou divíziou a podľa informácií portálu Wired prototyp tohto zariadenia používa denne až 30% zamestnancov Googlu, ktorí na ňom testujú všetky novinky a vychytávky. Hoci je pre niekoho sklamaním, že ARA neponúkne možnosť vylepšenia procesora alebo RAM, je úžasné sledovať, čo všetko ponúka. Veľmi sa na príchod tohto zariadenia tešíme a dúfame, že sa o ňom dozvieme v najbližšej dobe viac informácií.

Zdroj: Wired

21.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+