MojAndroid

Určite si spomínate na modulárne zariadenie, ktoré sa Google snaží vybudovať v Projekte Ara. Smartfón, ktorý si môžete poskladať podľa svojho uváženia je hitom už dnes, hoci ešte nie je oficiálne dostupný. Už to ale nebude trvať dlho. Google vďaka partnerstvu so spoločnosťou Rockchip totižto dodá do svojho modulárneho smartfónu už čoskoro nové procesory (Rockchip SoC), ktoré budú vhodné aj na denné používanie. Reálne sa zariadenia s týmto čipom začnú predávať ešte tento rok. Google tiež informoval o tom, že už čoskoro prinesie nové MDK pre developerov a oznámi aj nový hardvér, ktorý zariadenie ponúkne.

ara2

Novinkou je tiež dostupnosť zariadenia pre tých, ktorí ho vyhrali v súťaži, ktorú organizoval Google. Ich Ara smartfóny budú doručené už o dva týždne, hoci s meškaním voči pôvodnému plánu, no skôr, než širokej verejnosti. Už čoskoro sa tak dočkáme prvých reálnych testov tohto zariadenia, pričom veríme, že sa raz dostane aj do našich rúk, aby sme vám mohli priniesť podrobnú recenziu. Zaujíma nás ale, či vás smartfón Ara zaujíma, a či by ste si ho boli ochotní kúpiť v prípade, že by sa predával na Slovensku. Vaše názory píšte do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Všetko o Projekte Ara

Zdroj: PhoneArena

23.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+