MojAndroid

V októbri minulého roka predstavila Motorola ambiciózny projekt Ara, ktorého výsledkom má byť zariadenie vytvorené z hardvérových blokov, vyrábaných výrobcami tretích strán. Používateľ by tak získal možnosť doslova poskladať si vlastný smartfón z rôznych komponentov. Po včerajšej akvizícii Motoroly spoločnosťou Lenovo bolo otázne, či sa Google bude aj naďalej podieľať na tomto projekte. Na konferenčnom hovore s Lenovo bolo však potvrdené, že predaj divízie Motorola Mobility nebude zahŕňať skupinu pre pokročilé technológie a projekty, ktorá mala na starosti aj avizovanú Aru.

projekt ara

Zdroje oboznámené so situáciou dokonca potvrdili, že skupina vedená bývalou riaditeľkou výskumnej agentúry DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) Reginou Dugan, bude integrovaná do tímu Android pod vedenie Sundara Pichaia. Tím približne stovky ľudí sa tak presunie do nových kancelárií v Mountain View. Google podľa všetkého vlastní aj všetky patenty spojené s projektom Ara, pričom podľa dohody ich bude mať Lenovo licencované.

Náš tip
Motorola predstavila projekt Ara. Modulárny smartfón sa stane skutočnosťou

Zdroj: gsmarena

30.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+