Hlavnú prednášku na konferencii Google I/O 2015 máme už za sebou, no celé podujatie trvá niekoľko dní. Mnohé ďalšie predstavené novinky sú užitočné najmä pre vývojárov, no to neznamená, že nezaujímajú aj bežných fanúšikov. Počas Keynote sme napríklad nepočuli nič o modulárnom smartfóne Project Ara, ktorý je vo vývoji už pomerne dlho a na trh by sa mal dostať niekedy v priebehu tohto roka.
Napravil to Rafa Camargo, ktorý jeden takýto smartfón priniesol na pódium. Na začiatku svojej demonštrácie ho poskladal z jednotlivých modulov, aby tak vytvoril funkčné zariadenie. Následne dokázal telefón zapnúť a ešte k nemu pridal aj modul s fotoaparátom. Tým potom vytvoril fotografiu publika, pričom všetko fungovalo bez problémov. To platí aj o poskladaní telefónu, čo bola jednoduchá záležitosť. Presne tak sme si modulárny smartfón aj predstavovali a veríme, že Google spravil také pokroky, aby mohol novinku čo najskôr priniesť medzi užívateľov.
V poslednom období sme o tomto smartfóne veľa nepočuli, no podľa vyhlásení Google môžeme očakávať, že testovacia verzia sa začne predávať najskôr v krajine Portoriko. Stať by sa tak malo niekedy neskôr tento rok. Medzi posledné zaujímavé novinky patrí aj fakt, že jednotlivé moduly pre Project Ara bude môcť doma vyrobiť prakticky ktokoľvek a následne ich bude môcť predávať cez trh podobný obchodu Play. Toto riešenie by sa malo postarať o dostatočnú zásobu a variabilitu jednotlivých modulov. Uvidíme, ako sa inžinieri vysporiadali s ostatnými problémami, ktoré takýto koncept prináša, no odpovede na tieto otázky dostaneme snáď už čoskoro.
Zdroj: The Verge via PhoneArena
ja sa stale obavam tej vydrze baterie, ktora bude bezpochyby mensia
dáš si dve baterky
Namiesto displeja?
Ešte lepšie, dáš si tam iba baterky. Výdrž potom bude nekonečná :D
ber v potaz to, že jsou různý druhy baterií, každá baterie má různopu hodnotu mAh, od tuším 1600 mAh do tuším 5000+- mAh. takže jde o to, jakou by jsi si koupil
google sa vyjadril, ze bude podporovat vyrobcov, aby kazdy volny priestor v module zaplnili baterriou. Aj ked nejakou miniaturnou. a Dalsia vec je, ze mozes mat dve baterie. jednu tensiu a druhu hrubsiu, pripadne napojenu aj na viac moduloch.