MojAndroid

Modulárny smartfón Project Ara je vo vývoji už pomerne dlho. Tento zaujímavý nápad by sa však už čoskoro mal dočkať skutočného prevedenia, keď predstavenie prvej iterácie tohto smartfónu je naplánované na prvú časť budúceho roku. Šéf projektu Paul Eremenko sa objavil v rozhovore, v ktorom odpovedal na otázky týkajúce sa futuristického telefónu. Prezradil pritom niekoľko podrobností, ktoré doteraz neboli známe a ktoré ďalej informujú o tom, ako bude nové zariadenie fungovať.

Jednou z noviniek je aj spôsob, akým budú moduly k smartfónu predávané. Podľa Eremenka budú môcť moduly k smartfónu vytvoriť všetci, ktorí o to budú mať záujem. Jednotlivé moduly budú potom predávané prostredníctvom internetového obchodu, ktorý bude postavený na základoch obchodu Play. Tento overený spôsob predávania produktov od vývojárov tretích strán je už dobre osvedčený a Google sa rozhodol, že tento model použije aj pri predaji hardvérových súčiastok k novému smartfónu.

dan-makoski-project-ara

Spoločnosť Google už dala vývojárom nástroje a informácie k vývoju prvých modulov, aby boli k dispozícii spolu so začiatkom predaja nového smartfónu. Tieto moduly pritom môžu poskytovať najrôznejšiu funkcionalitu, ako napríklad rozpoznávanie nálady majiteľa smartfónu na základe telesných funkcií, ako napríklad aj množstvo vylučovaného potu. Na základe toho bude možná aj pokročilá komunikácia so smartfónom a vykonanie určitej akcie, napríklad zmena prehrávanej skladby v aplikácii Google Play Music. Všetky nástroje budú pritom v rukách vývojárov, ktorí budú môcť vytvoriť akýkoľvek modul a rozšíriť tak funkcionalitu unikátneho smartfónu za hranice predstavivosti. Celý rozhovor so šéfom projektu Ara si môžete pozrieť na videu.

Zdroj: PC World via Android Authority

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+