MojAndroid

Stále častejšie silnejú názory o tom, že vývoj smartfónov stagnuje a už dlho sa na trhu neobjavilo nič revolučné. Nové smartfóny majú výkonnejšie procesory, kvalitnejšie displeje a fotoaparáty, ale jedná sa len o očakávanú evolúciu. Napríklad po stránke dizajnu už nedochádza k žiadnym inováciám. Aj preto sa čaká, či vývoj nakopnú skladacie smartfóny a 5G technológia. Slabé inovácie sa teraz premietli aj do dopytu a analýzy množstva vyprodukovaných smartfónov, ktorú priniesla švajčiarska analytická spoločnosť Credit Suisse. Množstvo vyprodukovaných smartfónov v prvom štvrťroku roka 2019 môže klesnúť na 6-ročné minimum.

V minulom štvrťroku (Q4 2018) bolo vyprodukovaných 357 miliónov kusov smartfónov. V tomto štvrťroku (Q1 2019) predpokladá analýza, že sa vyprodukuje len 289 miliónov kusov. To znamená pokles až o 19 %. Tak málo smartfónov neprišlo na trh od začiatku roka 2013. Napríklad v rovnakom období minulého roka (Q1 2018) bolo podľa IDC vyprodukovaných 334 miliónov kusov. Budúci mesiac spoločnosť Samsung oficiálne predstaví svoj prvý skladací smartfón, ktorý by mohol byť impulzom k tvorbe inovatívnejších produktov aj pre ďalšie spoločnosti a zvýšeniu dopytu aj produkcie.

Náš tip
Oppo údajne predstaví fotoaparát pre smartfóny s 10-násobným zoomom
16.1.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+