MojAndroid

Fotoaparáty vlajkových smartfónov dnes obsahujú okrem hlavného snímača aj širokouhlé snímače, monochromatické snímače, hĺbkové snímače pre bokeh efekt (rozmazanie pozadia) alebo tele-foto snímače pre optický zoom. Vo väčšine prípadov sa jedná o dvojnásobný zoom a výnimočne aj o trojnásobný zoom ako u modelov čínskej spoločnosti Huawei. Ďalší čínsky výrobca Oppo by mal tento mesiac predstaviť fotoaparát pre smartfóny s 10-násobným optickým zoomom.

Bol to práve výrobca Oppo, ktorý pred dvoma rokmi na veľtrhu MWC 2017 v Barcelone ukázal fotoaparát pre smartfóny s 5-násobným optickým zoomom. Ten fungoval na princípe teleskopu. Päť šošoviek bolo uložených pozdĺžne vo vertikálnej polohe spolu s druhým snímačom a obraz snímali cez optický hranol, kde sa nachádzala aj optická stabilizácia (OIS). Nový fotoaparát s 10-násobným zoomom bude pravdepodobne fungovať na rovnakom princípe a opäť pôjde o pevný optický zoom. Mal by byť predstavený 16. januára v čínskom Pekingu.

Náš tip
Oppo A7: Nízka cena, výrez v displeji a slušná výbava
15.1.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+