MojAndroid

Trend displejov bez rámčekov znamenal odstránenie snímača odtlačkov z prednej strany smartfónu. Väčšina výrobcov tento bezpečnostný prvok presunula na zadnú stranu, ale v prípade spoločnosti Apple bol odstránený úplne. Americký gigant v roku 2017 prišiel so svojím smartfónom iPhone X s novým bezpečnostným riešením s označením Face ID. Pod týmto názvom sa skrývalo pokročilé trojrozmerné rozpoznávanie tváre, ktoré okrem selfie kamery využívalo aj TOF senzor, IR osvetlenie alebo bodový projektor. Výrobcovia Android smartfónov následne implementovali do systému vlastné riešenia, ktoré ale boli jednoduchšie a nevyužívali pokročilejšie technológie a senzory. V budúcej verzii systému Android Q by ale mohla pribudnúť natívna podpora pre obdobu Face ID od Googlu.

Tvrdia to aspoň členovia komunity XDA, ktorí preskúmali uniknutý build alpha verzie Android Q. Prvky pre rozpoznávanie tváre našli vo frameworku, systémovom užívateľskom rozhraní a aj APK súboroch nastavení. Natívna podpora rozpoznávania tváre v systéme Android by výrobcom zariadení uľahčila veľa práce. Momentálne ju musia do systému implementovať sami a aj z toho dôvodu sú ich riešenia jednoduchšie. Často využívajú pri rozpoznávaní iba obyčajnú selfie kameru a algoritmy umelej inteligencie. Výsledok potom nie je tak presný a bezpečný ako u Face ID od Applu. Prvým Android smartfónom, ktorý novú funkciu prinesie, by mal byť Google Pixel 4.

Náš tip
Android Q prinesie funkciu, ktorá pravdepodobne nahnevá veľa používateľov
28.1.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+