MojAndroid

Android Q sa už pomaly blíži a my dostávame nové a nové informácie, ktoré sú väčšinou založené na tom, čo uniklo z kódu operačného systému. Dozvedeli sme sa tak o pripravovanom tmavom režime prostredia, no a teraz prišiel aj úryvok kódu, ktorý naznačuje nie veľmi potešujúcu novinku.

Čo sa nepáči používateľom, môže zarobiť operátorom

Novinkou Androidu Q by mal byť podľa nových informácií kód, ktorý umožní operátorom lepšie spravovať možnosť dual SIM funkcionality. Väčšina smartfónov má totiž hybridný dual SIM slot, takže im dáva na výber. No mnohí operátori to nechcú a blokujú to. Nový Android by mohol priniesť jednoduchšie a zároveň prirodzenejšie možnosti pre operátorov. Táto možnosť by im okrem iného mohla pomôcť zarobiť.

Operátori budú môcť blokovať dual SIM slot pre vlastné potreby
Operátori budú môcť blokovať dual SIM slot pre vlastné potreby

Konkurenčný boj novým spôsobom

Android Q by mohol byť novou funkciou aj prostriedkom v konkurenčnom boji operátorov. Okrem zablokovania druhého slotu by malo byť možné aj zablokovanie slotu pre použitie SIM karty iného operátora. Dalo by sa to aj napriek tomu, že by dva operátori používali rovnakú sieť či veže.

Samozrejme, táto funkcia ešte nie je overená a možno sa tento kód do konečnej verzie nedostane. No ak by sa tak stalo, bol by to pravdepodobne dôvod na hnev pre veľa používateľov, ktorí si kupujú mobil od operátorov. A ako by ste sa s tým zmierili vy? Napíšte nám to do diskusie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Pozrite si Android Q na prvom videu v porovnaní s Androidom 9.0 Pie
Náš tip
Android Q možno prinesie tmavú tému pre celý systém, dostane ju aj Google Chrome

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+