MojAndroid

Väčšina používateľov Android zariadení ešte stále čaká na aktualizáciu so systémom Android 9.0 Pie. Redaktori portálu XDA však už získali exkluzívny prvý pohľad na systém Android Q na smartfóne Google Pixel 3. Nový systém je ešte v skorom štádiu vývoja, no už terajšia verzia naznačuje niekoľko zaujímavých zmien.

Na videu je vidieť detailné porovnanie aktuálnej verzie systému Android 9.0 Pie s novým, ešte nepomenovaným Androidom Q. Nájdeme tu množstvo kozmetických detailov, ktorými sa systémy líšia. Medzi väčšie novinky patrí tmavé prostredie zabudované priamo do nastavení systému, prepracované nastavenia povolení a ďalšie novinky. Veľa funkcií v systéme ale ešte zakomponovaných nie je, resp. nefunguje tak, ako by malo. V každom prípade je veľmi pravdepodobné, že drvivá väčšina noviniek z videa sa aj reálne dostane do finálnej verzie systému, ktorú môžeme očakávať niekedy v druhej polovici tohto roka.

17.1.2019
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+