MojAndroid

Hoci vám niektorí zarytí obľúbenci Microsoft Office budú tvrdiť opak, balík s aplikáciami od Google je pre väčšinu viac než dostatočný. Prezentácie Google možno nie sú také populárne ako Dokumenty alebo Tabuľky, ale zdá sa, že ich pomaly dobiehajú.

Či už ste študent, ktorý je hore celú noc len na to, aby dokončil 25 stranovú prácu na poslednú chvíľu, alebo chcete mať prehľad o svojich financiách pomocou dokonale upravenej tabuľky. V týchto okamihoch prichádza na rad jeden z mnohých nástrojov, ktoré Disk Google poskytuje. Tieto možnosti vás v takýchto situáciách určite zachránia.

Hoci sa Google Prezentácie neumiestnili v zozname najsťahovanejších aplikácií, podľa portálu Android Police konečne dosiahli svoj míľnik jednej miliardy inštalácií v Google Play. To naznačuje, že hoci táto aplikácia nemusí byť taká populárna ako ostatné, stále je dosť dôležitá. Je to posledná aplikácia z hlavnej “trilógie” aplikácií Google Disku, ktorá dosiahla túto štatistiku práve po Dokumentoch v októbri 2020 a Tabuľkách v júli 2021.

Aké zmeny spoločnosť uskutočnila?

V porovnaní s inými produktmi spoločnosti, Prezentácie Google nezaznamenali v poslednej dobe žiadne významné zmeny ani inovácie. Len pred pár týždňami spoločnosť Google stiahla z trhu svoje diaľkové ovládanie založené na operačnom systéme Wear na ovládanie prezentácií. Neskôr ho aj úplne odstránila z Google Play. Aj keď bola aplikácia pravdepodobne nedostatočne využívaná, bol to elegantný doplnok pre každého, kto bežne prezentuje svoje prezentácie v kanceláriách alebo v triedach.

Google minulý rok pred oficiálnym uvedením Androidu 12 premenoval aplikáciu na Material You. Tiež premenoval aj jej funkciu “Present” teda Prezentovať, na “Slideshow” teda Prezentácia. To všetko zmenili preto, aby používatelia neboli zmätení kvôli podobne označenému tlačidlu v aplikácii Google Meet.

Počet stiahnutí
Počet stiahnutí | Zdroj: Laura Imrichová

Klub miliardových inštalácií sa pomaly stáva preplneným viac ako kedykoľvek predtým. Okrem iných aplikácií, ktoré spoločnosť ponúka, aplikácia Prezentácie Google sa pripája k aplikáciám ako Telegram alebo YouTube Music. Zaujímavé je však aj to, že do tejto skupiny patrí aj k Microsoft Powerpoint, ktorý túto štatistiku dosiahol pred viac ako dvomi rokmi.

Ak ste túto aplikáciu ešte nikdy nevyskúšali, stiahnuť si ju môžete z Google Play, alebo po kliknutí na nižšie uvedený odkaz.

Google Präsentationen
Google Präsentationen
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot
  • Google Präsentationen Screenshot

Náš tip
Neuveriteľné. Až 4 veľké aktualizácie pre Samsungy? Aktuálne modely by mohli dostať Android 16

9.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+