MojAndroid

Podľa analytickej spoločnosti Zenith budú v roku 2017 až 75% internetovej prevádzky generovať mobilné zariadenia. Hoci je známe, že dnes už má takmer každý smartfón s dotykovým displejom, väčšina z nás uprednostňuje na surfovanie internetu počítač alebo notebook. V roku 2012 predstavovali smartfóny v internetovej prevádzke približne 40% všetkých zariadení, no toto číslo sa za 5 rokov takmer zdvojnásobilo.

Náš tip
Okrem Note 7 vybuchovali v minulosti aj iné smartfóny. Pozrite sa, ktoré!

V tomto roku zaznamenalo prehliadanie internetu cez smartfóny rovnako pekný nárast, a to na 68% zo všetkých zariadení. Rast používania smartfónov na surfovanie webu bude pritom rásť aj v nasledujúcich rokoch a okrem 75-percentného odhadu pre budúci rok je známa aj predpoveď na rok 2018, v ktorom by mali smartfóny predstavovať až 79% podiel medzi zariadeniami, cez ktoré pristupujeme na internet. Najväčšia penetrácia smartfónov pri pohľade na prehliadanie internetu je v Španielsku, kde je ich podiel až na úrovni 85%. Najviac smartfónov vlastnia Íri – až 92% obyvateľov nosí každý deň vo vrecku zariadenie schopné prehliadať internet. Len pre zaujímavosť, hodnota reklám zobrazovaná v smartfónoch by sa v roku 2018 mala dostať na úroveň $134 miliárd.

Na akom zariadení častejšie prehliadate internet?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: AndroidAuthority

31.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+