MojAndroid

Podľa prieskumu spoločnosti Counterpoint sa objem predaných smart hodiniek v prvom kvartáli 2019 zvýšil až o 48 percent v porovnaní s minulým rokom. Stále vedie Apple so svojimi Apple Watch, ktoré získali až 35,8 percentný podiel na trhu. Oproti minulému roku si jemne polepšili. V praxi to znamená, že každé tretie predané smart hodinky vyrobila spoločnosť Apple.

Darí sa aj Samsungu

Celkom dobre sa darilo aj Samsungu, ktorý v tomto období zvýšil podiel na trhu o takmer 4 percentá. Vďačí za to slušným predajom hodiniek Samsung Galaxy Watch, avšak v portfóliu má ďalšie, nemenej zaujímavé smart hodinky či náramky. Medzi používateľmi je aj naďalej obľúbená značka Fitbit, ktorá sa špecializuje práve na fitnes smart hodinky a náramky. Polepšila si z 3,7 % na 5,5 %.

Huawei zaznamenal nárast

Oproti minulému roku zaznamenal slušný nárast aj Huawei. Kým v rovnakom období pred rokom mu nepatril takmer žiadny podiel na trhu, teraz je to už 2,8 percenta. Vďačí za to vydareným hodinkám Huawei Watch GT, ktoré nielen že dobre vyzerajú, ale hlavne ponúknu dvojtýždňovú výdrž. Nejeden náročnejší zákazník slušnú výdrž ocení.

Xiaomi sa trochu prepadlo

Xiaomi zaznamenalo so svojimi Amazfit smart hodinkami mierny prepad. Z 4,6 % v minulom roku klesol ich podiel na trhu na 3,7 %. Do tabuľky sa zmestili aj hodinky od spoločnosti Fossil a nechýbajú ani kvalitné zariadenia od Garminu. Zaujímavé je, že až 27,9 percenta celkových predajov smart hodiniek pripadá iným značkám, ako vyššie menovaným.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

To svedčí o tom, že trh so smart hodinkami je naozaj poriadne rozmanitý a výrobcov rozhodne nie je málo. Pritom každý si chce ukrojiť čo najviac z pomyselného koláča.

Používate smart hodinky?

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+