MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Facebook uvoľnil novú funkciu pre automatické spúšťanie videí. Tento krok spravil najmä s cieľom väčšej popularity videí, ktoré internetom hýbu oveľa viac než obrázky či hudba. Videá sa stali jednou z najpopulárnejších metód prezentovania osobností aj produktov, čo si Facebook uvedomil a čo bolo jeho mottom pri tvorbe nového systému pre automatické spúšťanie videí. Niekedy sa však dobro na zlo obráti, čo platí aj v tomto prípade. Automatické prehrávanie videí totižto sťahuje používateľom veľké množstvo dát a tí, čo sa na Facebook pripájajú cez mobilné dáta, môžu veľmi rýchlo prečerpať svoj mesačný limit. To, aké je nepríjemné prečerpanie mobilného internetu, vám zrejme nemusíme pripomínať.

V poslednej dobe sa stali “žrútmi dát” najmä videá s ALS Ice Bucket Challenge motívom. Ak chcete zabrániť tomu, aby vám Facebook spotrebúval toľko dát, vypnite si automatické prehrávanie videí. To vykonáte v niekoľkých jednoduchých krokoch:

  • Vo webovej verzii Facebooku je vypnutie automatického prehrávania videí veľmi jednoduché. Stačí, keď si otvoríte panel s nastaveniami a v ľavej časti obrazovky nájdete celkom poslednú možnosť Videá. Po kliknutí sa otvorí nová záložka s jediným nastavením, ktorým je možnosť zapnúť alebo vypnúť túto funkciu. V našom prípade chceme automatické prehrávanie vypnúť, no ak vám bude táto možnosť v budúcnosti chýbať, jednoducho sa do tohto nastavenia vrátite a prehrávanie videí znovu zapnete.
  • V prípade aplikácie pre Android zariadenia je proces rovnako jednoduchý. Najskôr si otvorte samotnú aplikáciu Facebook a presuňte sa na pravú krajnú obrazovku, ktorej navrchu dominuje vaše meno a fotka. Posuňte sa smerom dole, až kým nenájdete Nastavenia aplikácie. 
    • V nastaveniach aplikácie pohľadajte zložku Automatické prehrávanie videa, ktorá sa nachádza v prvej časti nastavení. Pre správne fungovanie tohto návodu je ale potrebné, aby ste mali nainštalovanú novú verziu aplikácie, ktorá túto funkciu umožňuje.
    • Kliknite na túto možnosť a následne sa zobrazí menšie okno na popredí, ktoré vám ponúkne tri možnosti. Automatické prehrávanie videa môžete zapnúť vždy, prípadne ho povoliť iba pri pripojení k Wi-Fi sietiam. Treťou možnosťou je automatické prehrávanie vypnúť úplne a je teda na vás, ktorú variantu si vyberiete.

facebook-android-navod-1 facebook-android-navod-2 facebook-android-navod-3

Týmto spôsobom ušetríte mesačne niekoľko desiatok megabajtov, čo je pri dnešných limitoch dátových paušálov nezanedbateľná čiastka. Ak ste s nastaveniami mali problém, napíšte nám do komentárov pod tento článok.

Zdroj: MôjAndroid.sk

8.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+