MojAndroid

Podvodné webové stránky alebo aplikácie sú už dnes bohužiaľ bežnou súčasťou technologického sveta. Často k podvodom využívajú mená známych osobností alebo spoločností, aby si zvýšili dôveru potenciálnej obete. To je aj prípad najnovšej podvodnej aplikácie, ktorá sa vydáva za oficiálnu aplikáciu Lidl Zážitky od obľúbeného obchodného reťazca.

Ako rozpoznať falošnú aplikáciu Lidl Zážitky?

V obchode Google Play sa objavila aplikácia Slovensko Krajina Zážitkov, ktorá logom pripomína prebiehajúci program zliav reťazca Lidl. Pozorný používateľ Androidu si ale okamžite všimne, že vydavateľom nie je spoločnosť Lidl Slovensko, ale developer s menom VD STUDIO.

Lidl Zazitky falosna aplikacia podvod

Oficiálna aplikácia má pritom názov Lidl Zážitky. Paradoxne ani ona nebola do obchodu nahraná pod bežným účtom reťazca, ale pod účtom QUP. Spoločnosť Lidl na svojom Facebookovom profile upozorňuje, aby používatelia určite nenahrávali falošnú aplikáciu, pretože zbiera emailové adresy a iné používateľské údaje.

Lidl Zážitky: Ako to funguje a aké sú ponuky?

V prebiehajúcej akcii zbierajú zákazníci zľavové kupóny z nákupov ich naskenovaním cez aplikáciu Lidl Zážitky. Kupóny im poskytnú výhodné zľavy na rôzne atrakcie po celom Slovensku ako sú lanovky vo Vysokých Tatrách alebo vodný park v Bešenovej. V období 22. 6. až 30. 8. 2020 dostanú za každých 5 eur z nákupu 1 zľavový kupón v hodnote 2 eur. Zľavu na zážitky si však môžu uplatniť až do 31. 3. 2021. Pokiaľ sa chcete akcie zúčastniť aj vy, tak k tomu využite len oficiálnu aplikáciu.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: To be announced
Náš tip
Google odstránil 25 populárnych aplikácií, kradli Facebookové údaje
8.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+