MojAndroid

Na oficiálne predstavenie dlho očakávanej hernej konzoly PlayStation 5 mnohí fanúšikovia už nedočkavo čakali. Novinka je fakt skvelá a musíme povedať, že radi by sme si ju vyskúšali. S novou konzolou prichádzajú aj nové ovládače na hranie, ktoré sa volajú DualSense. O nich sa zistila jedna zaujímavosť.

Náš tip
Sony PlayStation VR sa začne predávať 13. októbra

Ovládač z PlayStation 5, DualSense, je možné použiť na hranie mobilných hier

Ak sledujete technologické videá na YouTube, možno poznáte recenzenta Austina Evansa. Ten vo svojom unboxing videu na ovládače DualSense zistil, že podporujú pripojenie k zariadeniam s operačným systémom Android priamo z výroby. Ak teda PlayStation 5 vlastníte, alebo ešte iba plánujete jeho kúpu, pomocou herných ovládačov môžete hrať hry aj na svojom smartfóne či tablete.

Vo videu Austin hral hry vďaka cloudovej streamovacej službe Microsoft xCloud service. Tá povoľuje zrkadlenie hier zo vzdialeného servera, keďže nemal k dispozícii hernú konzolu. Je celkom ironické, že sa rozhodol pre streamovanie hier práve od spoločnosti, ktorá je pre Sony, výrobcu samotného PlayStation, najväčším konkurentom. Ako určite viete, Microsoft je vlastníkom konzoly Xbox. Ak vás zaujíma iba podpora ovládača pre Android platformu, pretočte si video na čas 6:50.

Sony spravilo férový krok voči hráčom hier

Jednoznačne ide o vzrušujúce správy pre všetkých hráčov Android hier, no na druhú stranu tento krok od Sony nebol totálne neočakávaný a mnohí dúfali v skvelú univerzálnosť nového ovládača. Myslíme si, že DualSense je momentálne tým najlepším herným ovládačom, aký môžete použiť na hranie hier na mobilnej platforme Android.

Hranie hier Android DualSense PlayStation 5
Hranie hier na smartfónoch je čoraz viac populárnou činnosťou

Herná konzola samá o sebe, PlayStation 5, má podľa webového portálu Android Authority doraziť do regálov predajcov už 12. novembra. Sme veľmi zvedaví, ako rýchlo japonský gigant Sony predá prvé naskladnené kusy. Čo sa týka herného ovládača, nemal by byť žiaden problém zakúpiť ho zvlášť. Praví Android hráči si ho teda budú môcť zaobstarať iba na svoje vlastné účely, čo rozhodne poteší.

Náš tip
Akcia: Platené Android aplikácie a hry sú teraz úplne zadarmo

25.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+