MojAndroid

Sony začiatkom roka odhalilo svoj vlastný headset pre virtuálnu realitu. Vtedy prezradil, že predávať ho začne v priebehu októbra a my teraz vieme aj presný dátum. Stane sa tak 13. októbra za cenu, ktorá bola uvedená už aj na GDC konferencii na začiatku roka, a teda za 399$. Spolu s kamerou a ovládačmi vás vyjde na 499$.

Samotný VR headset od Sony sa má vyznačovať najmä výborným konštrukčným spracovaním, ktorý má umožniť pohodlné nosenie. Dnes mu svojimi parametrami konkurujú zariadenia ako Oculus Rift a HTC Vive, ktoré sa už predávajú. Vďaka kompatibilite s hernými konzolami PlayStation má však Sony v tomto segmente nepochybne veľkú konkurenčnú výhodu, ktorá by mohla jeho VR set vystreliť na prvú priečku v počte predaných kusov.

Náš tip
HTC Vive: Virtuálna realita, ktorá vás pohltí | RECENZIA

Čo sa týka špecifikácií, tak VR okuliare majú vo svojom vnútri 5,7″ Full HD OLED displej s obnovovacou frekvenciou 120Hz a zobrazovacími uhlami do 100 stupňov. Nechýbajú senzory pre sledovanie polohy v rozmedzi 360°, ako aj podpora pre herné ovládače DualShock 4 a PS Move. Pre správne fungovanie headsetu postačuje používateľovi vlastniť PlayStation 4.

Zdroj: theverge

14.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+