MojAndroid

Kategória tzv. Tower defense hier je na mobilných zariadeniach jednou z najobľúbenejších a to z jednoduchého dôvodu. Koncept hry je ako stvorený pre dotykové ovládanie a nevyžaduje zložité ovládacie prvky alebo rýchle pohyby. Jednou z najslávnejších mobilných hier tohto druhu je séria Plants vs Zombies.

Tá by sa mala čoskoro dočkať tretieho pokračovania. Developer hry EA ho síce do tohto týždňa oficiálne neoznámil, ale jeho existencia je už nejakú dobu známu z uniknutého dokumentu pre akcionárov firmy. Tento týždeň dokonca spoločnosť spustila testovanie alfa verzie Plants vs Zombies 3. Bohužiaľ len pre limitovaný počet ľudí.

Alfa verzia len pre vyvolených

Niektorým registrovaným hráčom totiž prišla emailová správa s pozvánkou na chystané testovanie hry Picnic, čo je kódové označenie pre Plants vs Zombies 3. Spoločnosť Electronics Arts následne vydala na svojich stránkach aj oficiálne informácie k testovaniu. Alpha verzia je zatiaľ dostupná len pre android zariadenia so systémom Android 6.0 a vyšším. Je nutné mať výkonné zariadenie na úrovni minimálne Samsungu Galaxy S7. Testovanie by malo byť tiež časovo obmedzené len určitých hodinách. Behom testovania hra nevyžaduje mikro-transakcie.

Overený koncept hry sa nemení

Server AndroidPolice napísal aj niekoľko postrehov z hry. Hra je veľmi podobná predošlým dielom. V portrét móde bránite svoju záhradu pred živými mŕtvymi pomocou rozmiestňovania rôznych bojových rastlín. Pribudol nový systém ich vylepšovania, ale časť nových funkcií bude vo finálnej verzii dostupných len cez platby v aplikácií. V hre, ktorá je v základe zadarmo, by ste tak mohli cez in-app platby minúť až 99 dolárov. Termín uvedenia finálnej verzie nieje zatiaľ známy.

Náš tip
Harry Potter: Wizards Unite, hru na štýl Pokémon Go, si už môžete zahrať aj vy
23.7.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+