MojAndroid

Určite si ešte spomínate na boom, ktorý zopár rokov dozadu spôsobila hra Pokémon Go. Tú hrali ľudia každého veku, každej národnosti, a to doslova po celom svete. Jej duchovný “pokračovateľ” s názvom Harry Potter: Wizards Unite, sa má dočkať podobnej, ak nie ešte vyššej popularity.

Oddnes po celom svete

To, či sa tak aj stane, sa zrejme dozvieme už v najbližších dňoch. Interaktívna mobilná hra zo sveta kúziel a mágie je totiž počnúc dneškom dostupná na stiahnutie aj u nás. Oficiálne bola vydaná už minulý týždeň, no doteraz si ju z Obchodu Play mohli stiahnuť len obyvatelia Spojených štátov a Veľkej Británie. Po týždňovom teste v týchto krajinách sa však očakávaný titul konečne dostáva aj na Slovensko, ako aj do ďalších 140 krajín sveta.

 

Hra z Harry Potter univerza sa tak po novom dostane na každý jeden kontinent a len čas ukáže, ako si ju používatelia obľúbia. Isté však je, že tento herný titul pochádza priamo od spoločnosti Niantic, ktorá stojí za hrou Pokémon Go. Ďalej je dôležité povedať, že Rowlingová do procesu tvorby zapojená nebola, čo však nemusí byť nutne na škodu. Na škodu ale môže byť fakt, že do vytvárania tejto hry neboli zapojení ani pôvodní herci a hlasy postáv sa tak budú mierne odlišovať. Nič to však nezmení na hrateľnosti, ktorá má byť opäť najväčším lákadlom.

Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Hráč bude prechádzať čarodejníckou verziou reálneho sveta. V tejto alternatívnej realite sa rôzne čarodejnícke predmety rozptýlili medzi muklovské obyvateľstvo. No a vašou úlohou bude tieto bytosti a predmety pochytať. Budete pri tom čarovať prútikom, bojovať s dementormi, ale aj vlkolakmi. Dostupné sú rôzne minihry a nechýba ani zberateľský katalóg, v ktorom všetky ulovené bytosti nájdete. Hru môžete stiahnuť tu alebo kliknutím na vyššie uvedené tlačidlo.

25.6.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+