MojAndroid

Už zajtra 4. októbra by mala spoločnosť Google predstaviť svoje tohtoročné vlajkové smartfóny Google Pixel 8 a 8 Pro. Už dlhšiu dobu sú pritom známe niektoré ich parametre a teraz portál Xiaomiui upozornil, že by mali dostať aj softvérovú funkciu, ktorú ocenia hlavne skúsenejší fotografovia. Zároveň však ide o funkciu, ktorú má konkurencia už dlho.

Funkcia sa objavila v upútavke na Google Pixel 8 Pro

Podľa portálu Xiaomiui majú napríklad smartfóny značky Xiaomi túto funkciu už 10 rokov. Ide o Pro režim fotoaparátu vďaka, ktorému má používateľ pod kontrolou ostrenie, nastavenie clony, hodnoty ISO alebo času uzávierky. Teda vecí, ktoré obvyklé nastaví automaticky režim fotoaparátu smartfónu. Ten v dnešných modeloch často automaticky upraví fotku aj po vyfotení s pomocou filtrov a algoritmov strojového učenia (AI).

Google Pixel 8 Pro
Pro režim v upútavke na Google Pixel 8 Pro | Zdroj: Xiaomiui.net

Pro režim fotoaparátu Google Pixel 8 Pro sa objavil v promo upútavke na tento očakávaný smartfón. Používateľom umožní  manuálne upraviť rýchlosť uzávierky. Vďaka tomu je možne zachytiť rýchly pohyb alebo opačne vytvárať snímky s dlhou expozíciou pre kreatívne efekty. Používatelia môžu doladiť nastavenia ISO, čo poskytuje väčšiu flexibilitu v rôznych svetelných podmienkach.

Google Pixel 7 Pro
Fotoaparát minuloročného modelu Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Možnosť manuálneho ovládania zaostrenia zase umožňuje presne zaostriť na konkrétny objekt. To je samozrejme dôležité aj pre dosiahnutie profesionálne vyzerajúcej hĺbky ostrosti. Zatiaľ nie je potvrdené, že Pro režim fotoaparátu dostane aj základný model Google Pixel 8 alebo len Pro verzia. Dá sa však predpokladať, že áno. Zároveň ho pravdepodobne v budúcich aktualizáciách softvéru dostanú aj modely série Google Pixel 7.

Náš tip
Android 14 bude oficiálne predstavený už zajtra
3.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+