MojAndroid

Je to tu. Zajtra je deň, na ktorý sme všetci čakali. Spoločnosť Google oficiálne oznámi najnovší operačný systém pre smartfóny, Android 14. Spočiatku sa o tomto dátume len šepkalo, no vyzerá to tak, že dohady sa nemýlili. Na tému upozornil portál GSMArena.

Android 14 je takmer tu

Dátum predstavenia, teda 4. október 2023, ale nebol oficiálne potvrdený samotným Googlom. Dozvedeli sme sa to vďaka kanadskému mobilnému operátorovi Telus, ktorý zverejnil dátum aktualizácií Pixel smartfónov práve na Android 14, a to práve na zajtra.

Systém je už tradične pomenovaný po zákusku, ako to bolo odjakživa. Konkrétne ide o Android U, Upside Down Cake.

Google Pixel 7 Pro - Google store
Google Pixel 7 Pro

Systém je už niekoľko týždňov verejnosti dostupný v beta verzii. Testovať ho môžu nielen používatelia Pixelov, ale aj viacerých smartfónov iných značiek, napríklad Samsung či Xiaomi. Pixely dostanú aktualizáciu práve v deň predstavenia, v prípade ostatných značiek si niekoľko mesiacov počkáme.

Dostane môj smartfón aktualizáciu na Android 14?

Prvé informácie hovorili o tom, že systém bude predstavený už v septembri, no už začiatkom mesiaca sme vedeli, že sa tak nestane. Už vtedy sa hovorilo o 4. októbri a vyzerá to tak, že sa tento dátum zajtra potvrdí a aj váš Pixel vám ponúkne aktualizáciu.

Dostupná bude pre všetky najnovšie modely, ale aj tie staršie, pričom najstarším s možnosťou prechodu na Android 14 bude Pixel 4a. Staršie modely, vrátane série Pixel 4, už nový systém nedostanú, no podpora im neskončí. Bezpečnostné aktualizácie budú dostávať aj naďalej.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2023: rekordný počet hlasujúcich vybralo najlepšie poisťovne na Slovensku

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+