MojAndroid

Operátor Orange včera na svojom Facebooku oznámil, že eviduje výpadok hlasových a dátových služieb. Zákazníci na Záhorí sa nemohli nikam dovolať, rovnako sa nikto nemohol dovolať im. V rámci dátových služieb nefungovali siete 2G, 3G ani 4G. Problém bol aj s fixnými FTTH a B2B službami.

orange vypadok sluzieb

Operátor sa za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnil. V komentároch pod statusom sa píše, že výpadok trval najmenej 4 hodiny. Teraz by už všetko malo byť v poriadku a služby boli opäť spustené.

Orangeu sme sa opýtali na to, čo tento výpadok spôsobilo. Údajne išlo o odstávku elektrickej energie zo strany dodávateľa, počas ktorej došlo k chybe v riadiacej jednotke diesel generátora.

orange vypadok sluzieb
Takto o výpadku informoval operátor na svojom Facebooku

Vyjadrenie Orangeu pre portál MojAndroid.sk:

“Na Záhorí včera okolo poludnia došlo ku krátkodobej nedostupnosti viacerých služieb – mobilného hlasu, dát optického pripojenia. Dôvodom bola plánovaná odstávka elektrickej energie zo strany dodávateľa, počas ktorej došlo k chybe v riadiacej jednotke diesel generátora. To zapríčinilo odpojenie technológie od napájania a následnú nedostupnosť služieb v trvaní približne od 11:00 do 13:30 hod. Našim zákazníkom sa za prípadné komplikácie ospravedlňujeme.”

Aktualizované: Včerajší výpadok služieb Orangeu trval od 15:54 do 19:15 hod.

17.2:2020

Orange mal včera výpadok, nefungovali najmä hlasové volania cez VoLTE. Operátora sme sa na opýtali čo sa stalo a od kedy do kedy problém pretrvával. Toto je jeho oficiálne vyjadrenie:

“Včera v popoludňajších hodinách v čase 15:54 hod sme v našich dohľadovaných zariadeniach zaregistrovali nemožnosť vytvoriť VoLTE, VolP a VoWiFi odchádzajúce a prichádzajúce volania. Problém bol identifikovaný ako nedostupnosť aplikačného servera v rámci IMS siete. Ten sme vyriešili a od 19:15 bola prevádzka obnovená a služby VoLTE, VolP, VoWiFi boli plne dostupné pre našich zákazníkov. Každopádne, aj v čase tohto výpadku naši zákazníci mohli hovory bez problémov realizovať, stačilo si v menu telefónu vypnúť cez nastavenia volania cez LTE, resp. Wi-Fi.”

Aktuálne: Orange hlási výpadok služieb, nefungujú VoLTE volania

16.2.2020

Najväčší slovenský operátor hlási výpadky siete na celom Slovensku. O problémoch nás informovali naši čitatelia. Ako prvý sa téme venoval portál živé.aktuality.sk. Aktuálny stav je, že nefungujú telefonovania cez VoLTE. Ak VoLTE nepoužívate, výpadok ste pravdepodobne ani nepocítili.

orange vypadok sluzieb

Klasické telefonáty cez 2G a 3G sieť fungujú bezproblémovo. Výpadky VoLTE hovorov hlásia zo všetkých kútov Slovenska. Operátor sa k situácii vyjadril na svojom Facebooku:

“Vážení zákazníci, evidujeme problémy s volaním cez VoLTE. Na odstránení problému intenzívne pracujeme. Riešením je vypnúť volania cez LTE v nastaveniach vášho telefónu. Nájdete to v časti Mobilná sieť – hovory VoLTE. Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie.”

Operátor Orange zaznamenal výpadok. Nefungovala ani oficiálna web stránka

29.6.2018

Mobilný operátor Orange zaznamenal výpadok. Postihnutých bolo viacero služieb vrátane telefonovania či SMS správ a výpadok zasiahol aj oficiálny web operátora. Operátor však prostredníctvom svojej sociálnej siete tvrdí, že ide o krátkodobý výpadok a na jeho odstránení intenzívne pracuje.

Náš tip
Orange: Najpredávanejšie Android smartfóny za máj 2018

Výpadok | Orange

Problémy zaznamenal aj náš čitateľ, a to krátko pred 14. hodinou. Výpadok signálu a nedostupnosť telefonických hovorov či posielania SMS správ bola zaznamenaná aj v Košiciach či Levoči. Na sociálnej sieti operátora hlásili problémy aj používatelia z iných miest ako Piešťany či Banská Bystrica. Rozsah výpadku však aktuálne nie je známy. Operátor neurčil, ktoré oblasti boli výpadkom zasiahnuté. V niektorých oblastiach pritom výpadok stále pretrváva už desiatky minút.

Vážení zákazníci, evidujeme krátkodobý výpadok služieb. Na odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Zveřejnil(a) Orange dne Pátek 29. června 2018

Zaznamenali ste aj vy výpadok niektorých služieb mobilného operátora Orange? Ako dlho ste výpadok pocítili? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Tomášovi.

9.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+