MojAndroid

Koniec roka je tradične obdobím, kedy sa bilancujú všetky dôležité udalosti, ktoré sa počas neho vyskytli. Podobné zhrnutia robíme aj my, uverejnili sme napríklad súhrn recenzií zariadení od Samsungu, HTC či Sony. V tomto a ďalších dvoch článkoch zase zhrnieme najdôležitejšie udalosti a novinky, ktoré sa počas roka objavili u našich troch operátorov. Ako prvý prichádza na rad Orange.

Orange ponuka tabletov

20. február – v tento deň spustil operátor akciu, v rámci ktorej mohli zákazníci získať ľubovolný smartfón spolu s tabletom za zvýhodnené ceny. Ponuka platila pri objednaní hlasového aj dátového paušálu, pričom minimálna výška mesačného poplatku za oba paušály musela byť vyššia než 38 €.

19. apríl – v apríli Orange predstavil nový program Šikovná voľba. Program je ponúkaný bez viazanosti a bez pevných mesačných poplatkov, pričom obsahuje viaceré bonusy v závislosti na výške úhrady. Základom programu je cena za volania do ľubovoľnej siete v SR, ktorá začína na 12 centoch za minútu a automaticky sa každých 15 prevolaných minút znižuje.

16. máj – v polovici mája Orange po niekoľkotýždňovom testovaní uviedol do ostrej prevádzky novú technológiu HD Voice, ktorá zvyšuje kvalitu zvuku pri bežnom telefonovaní v 3G sieti. Zvuk je čistejší a zrozumiteľnejší, ešte viac potláča šum a volajúci účastníci majú pocit väčšej blízkosti pri vzájomnej komunikácii. S novou technológiou však Orange zvýšil kvalitu zvuku aj pre telefóny, ktoré túto technológiu nepodporujú, a to vďaka funkcionalite TrFO (transcoder free operation).

23. máj – v tento deň Orange predstavil svoju vylepšenú roamingovú ponuku, ktorá nadobudla účinnosť 30. mája. Operátor vylepšil existujúce roamingové balíky Moja Európa a Môj svet, navyše pridal ich rozšírené verzie s prídomkom „Plus“. Od uvedeného dátumu mohli zákazníci operátora za európske ceny telefonovať aj v Chorvátsku, ktoré do EU vstúpilo o mesiac neskôr.

28. máj – tento dátum symbolizuje jednu z úplne najdôležitejších noviniek aktuálneho roka v Orangei. Operátor totiž predstavil nové portfólio tzv. Ideálnych paušálov Sova, Delfín, Kengura a Panter, ktoré nahradili dovtedajší program WOW. Nové paušály sa stali jeho nosnou službou pre nasledujúce obdobie, pričom ich základom je cena 10 centov za minútu do všetkých sietí, 12 centov do zahraničia a prítomnosť nejakej formy “nekonečna” v každom z nich.

15. august – od polovice augusta môžu zákazníci operátora využívať bezkontaktné mobilné platby. Stačí, ak majú účet v Tatra banke a používajú smartfón podporujúci bezkontaktnú technológiu NFC (Near Field Communication). Ak má zákazník Orangeu využívajúci služby Tatra banky jeden z podporovaných smartfónov, stačí, ak si aktivuje NFC SIM kartu a do mobilu nainštaluje bezplatnú aplikáciu Mobile Pay. Vďaka nej sa telefón „zmení“ na peňaženku a klient ho môže využívať na bezkontaktné platby.

13. september – operátor predstavil program Orange pre rodinu, ktorý spadá do trendu tzv. konvergentných ponúk, teda ponúk spájajúcich mobilné služby a služby pre domácnosti. Tento nový typ ponúk umožní zákazníkom čerpať výhody z prepojenia mobilných a fixných služieb pre celú rodinu. Základnou výhodou je automatická zľava 20%  pri aktivácii ktoréhokoľvek Ideálneho paušálu na všetky ďalšie telekomunikačné služby od Orangeu.

13. september – v ten istý deň Orange uviedol aj 31 dňový TV archív v rámci služieb Fiber TV a TV Extra. Zákazníci si tak môžu pozrieť odvysielané televízne programy až mesiac dozadu.

25. október – Na sklonku októbra Orange predstavil svoju vianočnú ponuku, ktorá bola zameraná na nekonečné hovory, dáta k paušálu zadarmo, internet pre rodinu a zdieľanie dát. Opäť nechýbala možnosť vziať si dvojicu zariadení tablet+smartfón a ani tradičná súťaž o automobily.

30. november – Orange na konci novembra zvýšil rýchlosť svojho optického internetu až na úroveň 250 Mbit/s. Nové rýchlosti boli najskôr dostupné pre nových zákazníkov FiberNetu, začiatkom budúceho roka ich Orange sprístupní automaticky všetkým zákazníkom na svojej optike. Nový FiberNet budú mať zákazníci Orangeu bez zmeny či navýšenia poplatkov.

16. december – v tento decembrový deň Orange oznámil, že už spustil vo svojej sieti do prevádzky všetkých plánovaných 90 vysielačov podporujúcich technológiu UMTS 900, vďaka ktorej sprístupnil 3G internet aj prostredníctvom tých vysielačov, ktoré doteraz slúžili len na GSM komunikáciu. Orange tak pokryl touto technológiou celkovo už 221 obcí.

29.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+