MojAndroid

Anketu Orange Android Roka máme úspešne za sebou. Slováci si v nej zvolili tie najobľúbenejšie zariadenia v niekoľkých kategóriách. Hlasovalo sa za najlepšie smartfóny, tablety, príslušenstvo a inováciu. Celkovo sa do ankety zapojilo 17 613 hlasujúcich, ktorí na popredné priečky zvolili najmä zariadenia značiek  ASUS, Huawei, Lenovo a Samsung. Vo výsledkoch sme zverejnili tri najlepšie zariadenia z každej kategórie, dnes ich rozšírime na päť a podrobnejšie si napíšeme o každom z nich.

Kategória Android príslušenstvo

Jednu vec si kupujete častejšie než Android smartfón a teraz nemyslíme na aplikácie. Áno správne, je to príslušenstvo k smartfónu či tabletu. Rôzne doplnky a Hi-Tech hračky rozširujú nielen funkcie a vlastnosti telefónu, a preto sme sa ich aj tento rok zaradili do ankety.

TOP 5 v kategórii:

  1. Samsung podložka pre bezdrôtové nabíjanie (27,6%)
  2. Google Cardboard (24,3%)
  3. Huawei Talkband B2 (11,4%)
  4. SmartBand Talk SWR30 (9,3%)
  5. HTC DotView (8,7%)

Samsung podložka pre bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie sa postupne stáva tradičnou výbavou moderných smartfónov a hoci stále nejde o dokonalú technológiu, výrobcovia sa ju snažia zdokonaliť. Najviac snahy v tomto smere prejavila spoločnosť Samsung, ktorá výrazne zvýšila rýchlosť bezdrôtového nabíjania svojich nových tabletofónov v kombinácii s touto špeciálnou podložkou. Hoci nejde o rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť pri použití moderných technológií pri nabíjaní káblom, ide o oveľa akceptovateľnejšie hodnoty a takéto nabíjanie vás bude obmedzovať oveľa menej, akú pri súčasných podložkách s bezdrôtovým nabíjaním.

samunsg

Google Cardboard

Odpoveď Google na zariadenia s virtuálnou realitou na seba nenechala dlho čakať. Google Cardboard je jednoduché a najmä extrémne dostupné zariadenie vyrobené z kartónu, ktoré vlastne ponúka iba formu a tvar okuliarov. To ale stačí na to, aby ste si mohli virtuálnu realitu užiť naplno aj so svojim smartfónom. Výhodou je v tomto prípade dobrá podpora vývojárov a aj samotnej spoločnosti Google, ktorá prináša pre Cardboard stále viac nových funkcií a najmä nového obsahu, ktorý v tejto kategórii ešte stále chýba. Google ale robí všetko pre to, aby to zmenil a práve Cardboard je tým zariadením, ktoré je dostupné už aj dnes a umožní vám nahliadnuť do skutočnej virtuálnej reality.

Google Cardboard a

Huawei TalkBand B2

Spoločnosť Huawei ukázala zaujímavý pohľad na moderné nositeľné inteligentné zariadenia. Huawei TalkBand B2 je inteligentným náramkom a bluetooth slúchadlom v jednom. Umožňuje vám sledovať všetky vaše fitness aktivity, ako aj kvalitu spánku a môžete čerpať všetky výhody klasického inteligentného náramku. Po odobratí technologickej časti z náramku ale dostanete plnohodnotné bluetooth slúchadlo, vďaka čomu máte takto k dispozícii dve zariadenia v jednom.

TalkBand B2

SmartBand Talk SWR30

SmartBand Talk SWR30 od spoločnosti Sony je kombináciou inteligentného fitness náramku a nástroja pre zobrazovanie notifikácií. Ide o šikovné zariadenie s energeticky šetrným e-ink displejom, ktoré vám tiež umožní telefonovať prostredníctvom vstaveného reproduktoru a mikrofónu. Poteší tiež odolnosť voči vode vďaka certifikátu IP68. Spomínaný e-ink displej sa zasa postará o niekoľkodňovú výdrž a samozrejmosťou už sú aj všetky štandardy pre sledovanie fitness aktivít, s ktorými môžete podrobnejšie pracovať v mobilnej aplikácii LifeLog.

SmartBand-Talk-SWR30-black-1240x840-be853124cb7ffcd5fbfe77b692c137f2

HTC DotView

Svoje špeciálne puzdro pre vlajkové lode predstavila spoločnosť HTC už vlani, no nová generácia pre vlajkovú loď HTC One M9 ponúka vylepšené a nové funkcie. Stále však platí, že ide o užitočný kúsok príslušenstva, ktorý vám ponúkne náhľad na niektoré funkcie telefónu prostredníctvom sieťovanej prednej strany krytu. Ide tak o veľmi štýlový doplnok, ktorý zaujme aj svojou originalitou, ale aj užitočnosťou. Ak ste majiteľom vlajkovej lode od HTC, puzdro DotView by vo vašej výbave nemalo chýbať.

Recenzia-HTC One M8-dotview-10

18.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • cartmanko

    a ta nova fast charge je este lepsia :) konecne bezdratove nabijnie ako ma byt, za dve hodky plna baterka a bez kablov.

+