MojAndroid

Príslušenstvo k smartfónom je väčšinou o tom istom. Pár gumených obalov, niekoľko kožených, niekoľko typov povrchovej úpravy a občas nejaké okienko vpredu. Vždy nás preto poteší niečo nezvyčajné, špecifické. Napríklad púzdro HTC DotView. To sa do našich rúk dostalo ešte minulý rok s modelom HTC One M8 a verili sme v to, že výrobca túto tradíciu nezavrhne. Nestalo sa tak a púzdro HTC DotView prichádza aj ako príslušenstvo pre tohtoročnú vlajkovú loď – HTC One M9. My sme ho vyskúšali aj v našej redakcii.

htc-dotview-10

HTC DotView je ochranné púzdro pre HTC One M9, ktoré ochraňuje zadnú časť zariadenia aj displej. Predáva sa v dvoch verziách – Premium a Ice. Pri Ice verzii je kryt v zadnej časti vyrobený z priehľadného plastu, v ktorom nájdete iba otvor na fotoaparát a blesk. Pri verzii Premium je zadná časť vytvorená z farebného pogumovaného plastu. Prednú časť oboch typov púzdier tvorí pogumovaný plastový obal, ktorý má v sebe pravidelnú mriežku dierok. Aj preto získal názov DotView. Malé dierky v obale neslúžia len na okrasu, no pomocou nich môžete na displeji zobrazovať aj dôležité dáta, prichádzajúci hovor, či dokonca hry. Zariadenie sa vďaka ním dá ovládať aj so zavretým krytom, čo nie je bežné pri všetkých púzdrach podobného typu. Aj preto je púzdro HTC DotView výnimočné.

Notifikácie a ovládanie

HTC DotView je púzdro, cez ktoré môžete ovládať vaše zariadenie. Dvojitým poklepaním zobrazíte zmeškané udalosti, čas, počasie alebo tému, ktorú ste si nastavili v sprievodnej aplikácii. Na interakciu s púzdrom slúžia aj ďalšie gestá, menovite potiahnutie hore, dole a do strán. Všeobecne potiahnutím hore niečo otvoríte alebo potvrdíte a opačným pohybom zavriete alebo odmietnete. Funguje to tak pri hovoroch aj e-mailoch či správach. Zatiaľ čo hovor môžete prijať potiahnutím prstu hore a volať priamo so zavretým obalom, pri e-mailoch a správach gestom hore danú správu otvoríte, ale na jej prečítanie musíte otvoriť obal. Pri zamietnutí hovoru či správy stačí prstom potiahnuť dole.

htc-dotview-13

Pri prehrávaní hudby je paleta gest o niečo pestrejšia. Skladby môžete pozastaviť, pustiť alebo preskočiť dopredu či dozadu pohybom do všetkých strán, teda nielen hore a dole, ale aj vpravo a vľavo. Na povolenie týchto gest ale musíte priradiť púzdru DotView prístup k notifikáciám v Nastavenia > Zvuk a upozornenie > Prístup k upozorneniam.

htc-dotview-11

Aplikácie HTC DotView, Dot Design, Dot Message a Dot Breaker

HTC pripravilo pre majiteľov HTC DotView púzdra niekoľko aplikácií. V obchode Play si môžete stiahnuť aplikácie HTC DotView, Dot Design a Dot Breaker. Každá z nich je určená na niečo iné.

2015-09-04 14.09.03 2015-09-04 14.08.58 2015-09-04 14.08.54

V HTC DotView si môžete nastaviť základné veci týkajúce sa používania One M9 s bodkovaným púzdrom. Nájdete tu témy, ktoré sa zobrazia po prebudení zariadenia v púzdre a môžete si tu nastaviť aj časový limit zobrazenia údajov, či nastaviť konkrétne upozornenia. Praktickou je možnosť Obísť zabezpečenú obrazovku, ktorá vám umožňuje dočasne vypnúť zabezpečenie dispeja, pokiaľ máte mobil v púzdre DotView. Aplikácia ponúka statické aj animované témy, pričom vlastné témy si môžete vytvoriť v aplikácii Dot Design. V aplikácii Dot Message si zas môžete vytvoriť jednoduchý text v rôznych farbách, ktorý sa bude zobrazovať na displeji.

2015-09-04 14.09.06 2015-09-04 14.09.14 2015-09-04 14.09.37

Dot Breaker je jednoduchá Android hra, ktorú môžete hrať so zatvoreným púzdrom DotView. Hru musíte spustiť na displeji zariadenia, potom zavrieť kryt a nakláňaním zariadenia ovládať jednoduchú hru s rozbíjaním predmetov lietajúcou guľôčkou. K dispozícii máte 20 levelov hry, ktorá vás môže zabaviť pri chvíľke nudy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

HODNOTENIE | HTC DotView púzdro

Na test sme do redakcie získali Ice verziu púzdra s priehľadnou plastovou zadnou časťou. Po vložení zariadenia do púzdra sa značne zväčší jeho hrúbka, čo však v prirovnaní k dodatočnej ochrane neberieme ako veľké mínus. Púzdro má nápaditý dizajn a je vyrobené z kvalitných materiálov, takže vám vydrží pomerne dlhú dobu. Smartfón sa do/z púzdra vkladá/vykladá pomerne náročne, a tak vám neodporúčame často zariadenie z púzdra vyberať, pretože sa na ňom takouto manipuláciou môžu čoskoro objaviť malé škrabance na konštrukcii, hoci je kovová.

htc-dotview-12

Pozitívne hodnotíme množstvo aplikácií s pomerne bohatými možnosťami. Tie dodajú vášmu púzdru pridanú hodnotu, bez ktorej by šlo iba o ochranný obal s nápaditým dizajnom. Nakoľko je ale púzdro z časti aj “inteligentné”, treba sa zmieriť s vyššou cenou. Tá v prípade Premium modelu začína na približne 20 eurách, zatiaľ čo za nami testovanú Ice verziu zaplatíte približne o 2-5 eur viac. Za cenu od 20 do 25 eur však získate naozaj solídnu ochranu vášho smartfónu, ktorého poškodenie by vás mohlo vyjsť na oveľa viac peňazí. Navyše, s HTC DotView získavate aj funkcie navyše.

Púzdro HTC DotView nám do redakcie na test zapožičala spoločnosť HTC.

FOTOGALÉRIA

7.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+