MojAndroid

November je už tradične spojený s výberom a hlasovaním Slovákov o najobľúbenejšie Android zariadenia a inovácie na Slovensku. Tento rok vyhlásil portál MojAndroid.sk už šiesty ročník ankety Orange Android Roka. Hlasovania sa zúčastnilo presne 17 613 hlasujúcich, ktorí si zvolili svoje najlepšie smartfóny, tablety a príslušenstvo. Na popredných priečkach dominovali hlavne značky ASUS, Huawei, Lenovo a Samsung.

Orange Android Roka 2015 výsledky

Slováci si zvolili svoje obľúbené zariadenia až v šiestich kategóriách, hlasovanie prebiehalo počas celého novembra. V každej kategórii bolo nominovaných približne desať zariadení, najlepšie tri miesta získavajú ocenenie Android Roka 2015. Konečné výsledky v kategóriách sú nasledovné:

Kategória Kompaktný Android

Smartfóny vhodné pre začínajúcich používateľov, ktorí sa s Androidom ešte len zoznamujú a nechcú príliš utrácať. Telefóny sa pohybujú v cenovej relácii do 200 EUR a pritom ponúkajú väčšinu vymožeností systému Android, ako je internet, GPS, dotykový displej, sociálne siete, e-maily a mnoho ďalšieho. Už nie je potrebné za dobrý telefón s mnohými funkciami platiť stovky eur.

Výsledky ankety:

 1. Huawei P8 Lite (22,4% hlasov)
 2. Samsung Galaxy A3 (13,6%)
 3. Lenovo A7000 (12%)

Android Roka 2015 - kompaktny android

Kategória Android smartfón

V tejto kategórii sa nachádzajú Androidy, ktoré by sme mohli nazvať zlatou strednou cestou. Sú určené pre väčšinu užívateľov, ktorým ponúkajú všetko, čo by mohli od svojho zariadenia potrebovať. Ponúkajú napríklad atraktívnejší dizajn, väčší displej s lepšou dotykovou technológiou, kvalitnejší fotoaparát, alebo výkonnejší hardvér, na ktorom si už zahráte aj náročnejšie hry. Cena sa pohybuje na úrovni 200 do 400 EUR.

Výsledky ankety:

 1. ASUS ZenFone 2 (20,4%)
 2. Lenovo Vibe Shot (12,4%)
 3. Samsung Galaxy A5 (11,3%)

Android Roka 2015 - android smartfon

Kategória TOP Android smartfón

Tieto top modely sú určené pre užívateľov, ktorí sa neboja priplatiť si za najlepšie technické parametre dostupné na trhu. Cena zariadení sa pohybuje od 400 EUR vyššie. Ponúka naozaj to najlepšie vo svojej triede. Po takýchto telefónoch najčastejšie siahnu manažéri, riaditelia firiem, geekovia, alebo fajnšmekri, ktorí majú vysoké nároky a od svojho telefónu očakávajú maximum.

Výsledky ankety:

 1. Samsung Galaxy S6 (42%)
 2. Sony Xperia Z5 (20,2%)
 3. Huawei Mate S (6,4%)

Android Roka 2015 - TOP

Kategória Android tablet

Tablety sú vďaka veľkému displeju vhodné predovšetkým na konzumáciu obsahu – filmy, e-maily, fotky, knihy a internet. Android tablety zažívajú boom a ich kompaktné rozmery a vysoký výkon im zaistili veľkú popularitu. V bežnom živote sa s nimi stretávame napríklad v práci, v škole, na dovolenke a pri každodenných aktivitách, kde potrebujeme ľahko prenosný počítač s väčšou dotykovou obrazovkou.

Výsledky ankety:

 1. Lenovo Yoga Tablet 3 8 (28,4%)
 2. Huawei MediaPad M2 (20,7%)
 3. Sony Xperia Z4 Tablet (17,9%)

Android Roka 2015 - Android tablet

Kategória Android príslušenstvo

Jednu vec si kupujete častejšie než Android smartfón a teraz nemyslíme na aplikácie. Áno správne, je to príslušenstvo k smartfónu či tabletu. Rôzne doplnky a Hi-Tech hračky rozširujú nielen funkcie a vlastnosti telefónu, a preto sme sa ich aj tento rok zaradili do ankety.

Výsledky ankety:

 1. Samsung podložka pre bezdrôtové nabíjanie (27,6%)
 2. Google Cardboard (24,3%)
 3. Huawei Talkband B2 (11,4%)

Android Roka 2015 - Android príslušenstvo

Kategória Inovácia roka

Do tejto kategórie patria všetky Android zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií Android tabletov, cez hodinky, foťáky a ďalšie výnimočné zariadenie.

Výsledky ankety:

 1. Moto 360 2nd (27,6%)
 2. Sony SmartWatch 3 (19,5%)
 3. Samsung Gear VR (13%)

Android Roka 2015 - inovácia roka

Orange Bestseller – najpredávanejšie Androidy operátora

Spoločne s generálnym partnerom ankety operátorom Orange vyhlasujeme po aj špeciálne ocenenie. Orange Bestseller roka patrí smartfónom a tabletom, ktoré boli počas tohto roka najpredávanejšie. V tejto kategórii nájdeme značky Samsung, Huawei a Lenovo.

 • Orange Bestseller smartfón – Samsung GALAXY Ace 4
 • Orange Bestseller tablet – Huawei MediaPad T1 8.0 Pro LTE

Android Roka 2015 - orange smartfon Android Roka 2015 - orange tablet

Výhercovia v súťaži

Anketa je spojená aj so žrebovaním šťastných výhercov, ktorí hlasovali a poslali svoj hlas do ankety. Výherné zariadenia si fanúšikovia zvolili spoločne, preto vždy zariadenie umiestnené na prvom mieste v danej kategórií je aj hlavná cena v súťaži Orange Android Roka 2015.  Ďalšie ceny mohli súťažiaci vyhrať, ak odporučili súťaž aspoň piatim svojim známym. Vyžrebovali sme týchto výhercov:

Výhercovia navigácie Sygic: 

 • Marek Orovnicky
 • Ondrej Čelestiak
 • Patrícia Konečná
 • Karina Krónerová
 • Peter Matejka
 • Martin Petrech
 • Pavol Zgola
 • Marek Bunček
 • Peter Maťovka
 • Filip Hloušek

Výhercovia ESET Family Security Pack:

 • Soňa Bujdáková
 • Tomáš Stehel
 • Daniel Slanicay

Výherca TOP Android smatfónu:

 • Tomáš Kiseľ

Výherca TOP Android tabletu:

 • Radoslav Jakab

Výherca smartfónu Lenovo Vibe Shot: 

 • Radovan Reisel

Výhercovia smartfónov Lenovo A7000:

 • Jozef Dian
 • Jozef Janovec

Partneri ankety

Partneri ankety Orange Android roka 2015 sú:

 • Generálny partner: ORANGE
 • Hlavní partneri: ESET, Shark Sygic, Tatra Banka
 • Organizátor: MojAndroid.sk

partneri android roka 2015

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

8.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+