MojAndroid

Naša už tradičná koncoročná súťaž ORANGE Android Roka 2015 vám umožňuje hlasovať za vaše najobľúbenejšie zariadenia za posledný rok, pričom súťažíte o veľmi zaujímavé ceny. Jednou z kategórií, kde je víťaz skutočne nepredvídateľný, je Android príslušenstvo. Poďme sa preto pozrieť na to, čo nám rok 2015 priniesol v tomto smere.

Kategória Android príslušenstvo

Jednu vec si kupujete častejšie než Android smartfón a teraz nemyslíme na aplikácie. Áno správne, je to príslušenstvo k smartfónu či tabletu. Rôzne doplnky a Hi-Tech hračky rozširujú nielen funkcie a vlastnosti telefónu, a preto sme sa ich aj tento rok zaradili do ankety.

Hlasuje sa v šiestich kategóriách

hlasuj

ASUS ZenFone 2 – ochranné puzdro

Vlajková loď spoločnosti ASUS pre tento rok si zaslúžila obdiv množstva fanúšikov. Niet sa čomu čudovať – ide o veľmi zaujímavé zariadenie so skvelým pomerom cena/výkon. Aby ste si mohli výhody tohto smartfónu užívať čo najdlhšie, budete potrebovať aj dobré puzdro. Riešenie pre vás má aj samotný výrobca telefónu, ktorý k nemu ponúka odolné puzdro so špeciálnym oknom náhľadu. Vďaka nemu môžete vidieť základné informácie o zariadení aj bez toho, aby ste puzdro otvorili, čo môže výrazne uľahčiť manipuláciu so smartfónom. Okrem toho vám ho aj veľmi dobre ochráni, čo nikdy nie je na škodu.

asus-zenfone-2-ochranne-puzdro

Creative Roar 2

Reproduktor Creative Roar patril medzi naše najobľúbenejšie bluetooth reproduktory minulého roku a preto sme boli zvedaví, čo si spoločnosť prichystala tento rok. Druhá generácia reproduktoru priamo nadväzuje na svojho predchodcu a ešte ho vylepšuje. Napriek malým rozmerom ponúka reproduktor impozantný zvuk, ktorým oživíte nejednu párty. Okrem toho sa reproduktor jednoducho spojí s vašim telefónom či tabletom a ponúkne aj dobrú výdrž na jedno nabitie batérie. Stále tak platí, že ide o jeden z najlepších bluetooth reproduktorov na trhu a Creative nás ani tento rok nesklamal.

creative-sound-blaster-roar-2--1

Google Cardboard

Odpoveď Google na zariadenia s virtuálnou realitou na seba nenechala dlho čakať. Google Cardboard je jednoduché a najmä extrémne dostupné zariadenie vyrobené z kartónu, ktoré vlastne ponúka iba formu a tvar okuliarov. To ale stačí na to, aby ste si mohli virtuálnu realitu užiť naplno aj so svojim smartfónom. Výhodou je v tomto prípade dobrá podpora vývojárov a aj samotnej spoločnosti Google, ktorá prináša pre Cardboard stále viac nových funkcií a najmä nového obsahu, ktorý v tejto kategórii ešte stále chýba. Google ale robí všetko pre to, aby to zmenil a práve Cardboard je tým zariadením, ktoré je dostupné už aj dnes a umožní vám nahliadnuť do skutočnej virtuálnej reality.

Google Cardboard a

HTC DotView

Svoje špeciálne puzdro pre vlajkové lode predstavila spoločnosť HTC už vlani, no nová generácia pre vlajkovú loď HTC One M9 ponúka vylepšené a nové funkcie. Stále však platí, že ide o užitočný kúsok príslušenstva, ktorý vám ponúkne náhľad na niektoré funkcie telefónu prostredníctvom sieťovanej prednej strany krytu. Ide tak o veľmi štýlový doplnok, ktorý zaujme aj svojou originalitou, ale aj užitočnosťou. Ak ste majiteľom vlajkovej lode od HTC, puzdro DotView by vo vašej výbave nemalo chýbať.

Recenzia-HTC One M8-dotview-10

Huawei TalkBand B2

Spoločnosť Huawei ukázala zaujímavý pohľad na moderné nositeľné inteligentné zariadenia. Huawei TalkBand B2 je inteligentným náramkom a bluetooth slúchadlom v jednom. Umožňuje vám sledovať všetky vaše fitness aktivity, ako aj kvalitu spánku a môžete čerpať všetky výhody klasického inteligentného náramku. Po odobratí technologickej časti z náramku ale dostanete plnohodnotné bluetooth slúchadlo, vďaka čomu máte takto k dispozícii dve zariadenia v jednom.

TalkBand B2

Jabra Coach Sport

Slúchadlá Jabra Coach Sport sú zaujímavým zariadením, ktoré kombinuje klasické športové bluetooth slúchadlá do uší a fitness trénera. Nájdete tu vyše 40 rôznych audio pokynov k tréningu, ktorými sa môžete inšpirovať. Okrem toho zariadenie ponúka aj funkcie sledovania pohybu v prípade, ak sa rozhodnete si ísť zabehať. Samozrejmosťou je aj párovanie s vašim mobilným zariadením prostredníctvom NFC a využívanie slúchadiel na tradičné prehrávanie hudby. Celkovo tak ide o unikátny produkt, ktorý môže byť aj ideálnym vianočným darčekom.

Jabra Sport Coach-4

Samsung podložka pre bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie sa postupne stáva tradičnou výbavou moderných smartfónov a hoci stále nejde o dokonalú technológiu, výrobcovia sa ju snažia zdokonaliť. Najviac snahy v tomto smere prejavila spoločnosť Samsung, ktorá výrazne zvýšila rýchlosť bezdrôtového nabíjania svojich nových tabletofónov v kombinácii s touto špeciálnou podložkou. Hoci nejde o rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť pri použití moderných technológií pri nabíjaní káblom, ide o oveľa akceptovateľnejšie hodnoty a takéto nabíjanie vás bude obmedzovať oveľa menej, akú pri súčasných podložkách s bezdrôtovým nabíjaním.

samunsg

SmartBand Talk SWR30

SmartBand Talk SWR30 od spoločnosti Sony je kombináciou inteligentného fitness náramku a nástroja pre zobrazovanie notifikácií. Ide o šikovné zariadenie s energeticky šetrným e-ink displejom, ktoré vám tiež umožní telefonovať prostredníctvom vstaveného reproduktoru a mikrofónu. Poteší tiež odolnosť voči vode vďaka certifikátu IP68. Spomínaný e-ink displej sa zasa postará o niekoľkodňovú výdrž a samozrejmosťou už sú aj všetky štandardy pre sledovanie fitness aktivít, s ktorými môžete podrobnejšie pracovať v mobilnej aplikácii LifeLog.

SmartBand-Talk-SWR30-black-1240x840-be853124cb7ffcd5fbfe77b692c137f2

Xiaomi Piston 3

Posledným zariadením v kategórii Android príslušenstvo sú slúchadlá Xiaomi Piston 3. Ide o novú generáciu štuplíkových slúchadiel od čínskeho výrobcu, ktoré prinášajú zaujímavé vylepšenia a znovu ponúkajú skvelý pomer cena/výkon. Slúchadlá majú prepracovaný tvar a luxusné hliníkové spracovanie. Vylepšená bola aj kvalita reprodukcie, ktorou výrazne vyčnievajú z radu oproti slúchadlám iných výrobcov smartfónu. Ak ešte nemáte žiadne skúsenosti s touto rastúcou čínskou značkou, možno práve tieto slúchadlá sú skvelou príležitosťou s tým niečo spraviť.

ba_orig_3286105444_mobily-headsety-xiaomi-piston-3-nova-generace-1

26.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+