MojAndroid

Druhá generácia prenosného reproduktoru Creative Sound Blaster Roar 2 prináša nielen menšiu konštrukciu, ale aj výborné možnosti pripojenia a dlhú výdrž na jedno nabitie. Hoci ide o pomerne malý reproduktor, jeho sila je naozaj dostatočná a dokážete s ním ozvučiť aj väčšiu párty na záhrade alebo v sále. My sme sa podrobne pozreli na to, čo nový Roar 2 ponúka a aký rozdiel medzi ním a prvou generáciou tohto reproduktora.

KONŠTRUKCIA | O 20% menší, stále však rovnako výkonný

Creative Sound Blaster Roar 2 je o pätinu menší a o 10% ľahší ako jeho predchodca, no aj napriek tomu ponúka takmer rovnaké vlastnosti. My sme na test získali bielu verziu reproduktoru, ktorá je doplnená o čierne boky a ovládací panel. Ide o veľmi vkusné zariadenie, ktoré sa hodí do obývačky aj na pracovný stôl. Kvôli hmotnosti reproduktoru na úrovni 1 kilogram však Roar 2 nie je moc vhodný na prenášanie. Rozmery tohto zariadenia sú 51,0 x 188,0 x 109,0 mm.

creative-sound-blaster-roar-2--1

Najvýraznejším prvkom reproduktora je horná mriežka, ktorá pod sebou ukrýva trojicu reproduktorov, ktoré sa starajú o stredy a výšky. Po bokoch sa nachádzajú basové reproduktory s elastickou membránou. Zadná časť v sebe obsahuje všetky sloty, menovite nabíjací, aux in, USB, microUSB a slot na microSD kartu. Okrem toho tu nájdete aj ovládanie nahrávania zvuku, ovládač hudobného prehrávača, tlačidlo Roar a prepínač zdroja zvuku. Hore sa potom nachádza ešte tlačidlo vypínania, ovládanie hlasitosti, multifunkčné tlačidlo, ukazovateľ nabitia batérie a NFC.

creative-sound-blaster-roar-2--4

Celá konštrukcia je vyrobená z plastu, okrem kovovej mriežky reproduktora, ktorá je vyrobená z kovu. Konštrukcia je inak kvalitná, nič na nej nevŕzga a celkovo k nej okrem vyššej hmotnosti nemáme žiadne ďalšie výhrady. Možno by sme ocenili, keby bola vodeodolná, avšak túto prednosť majú iné zariadenia z portfólia spoločnosti Creative.

PRIPOJENIA A PREHRÁVANIE| Starší Bluetooth, ktorý je však jediným nedostatkom

Jednou z najväčších predností novej generácie reproduktoru Creative Sound Blaster Roar 2 sú jeho možnosti pripojenia. Okrem klasického AUX in vstupu sa tu totižto nachádza aj USB, Bluetooth, NFC a slot na microSD kartu pre priame prehrávanie hudby cez integrovaný MP3 prehrávač. Mrzí nás však, že Roar 2 prichádza so staršou verziou pripojenia Bluetooth 3.0, ktorá je síce kompatibilná s drvivou väčšinou zariadení, avšak prináša menší dosah a vyššiu energetickú náročnosť pri prehrávaní. Spotreba takého pripojenia však nemá zásadný vplyv na celkovú výdrž reproduktoru.

creative-sound-blaster-roar-2--2

Roar 2 ocenia aj tí z vás, ktorí ho plánujú používať v kancelárii alebo obývačke. Vďaka vstavanému reproduktoru totižto môžete tento reproduktor využiť aj ako hands-free. Priamo pomocou multifunkčného tlačidla na reproduktore môžete hovor prijať, aj zložiť, a tak na naň vôbec nepotrebujete prístup k smartfónu.

Sound Blaster Roar 2 je vybavený aj integrovanou microSD WMA a MP3 prehrávačom, ktorý užívateľom umožňuje prehrávať audio priamo z microSD karty. Prehrávaču nechýbajú základné ovládacie prvky a je výborným spoločníkom na cesty alebo v prípade, že svoju hudbu máte uloženú na microSD karte v mobile.

ZVUK | 2 základné módy

Creative uvádza pri druhej generácii reproduktoru Roar ako inováciu aj dva základní módy prehrávania. Vďaka reproduktorom umiestneným v hornej časti ozvučíte bez problémov celú miestnosť a v prípade, že chcete reproduktor využiť napríklad pri pozeraní filmu, stačí, aby ste ho postavili na bok a reproduktory nasmerovali na seba. Získate tak silnejší zvukový zážitok.

Product_SB Roar 2_See Through

Zvukový prejav tohto reproduktoru je naozaj na vysokej úrovni a je porovnateľný s jeho prvou generáciou. Nakoľko sa výškové reproduktory nachádzajú vo svojej bezprostrednej blízkosti, nemôžete od Roar 2 očakávať kvalitné stereo. Aj napriek tomu si cez tento reproduktor môžete pohodlne vypočuť svoju obľúbenú hudbu alebo si pozrieť film. Hlasitosť reproduktoru je dostatočne silná aj na ozvučenie rodinnej oslavy či malej párty u vás doma. Pozor však na podráždených susedov :)

SPRIEVODNÉ APLIKÁCIE

K reproduktoru ponúka výrobca aj vlastnú aplikáciu pre Mac a Windows. Táto umožňuje nastaviť niekoľko preddefinovaných režimov, ktoré sú vhodné napríklad pre film, hudbu alebo hry. Stiahnuť si ju môžete na stránkach soundblaster.com. Trochu sklamaním je, že aplikácia pre mobilné zariadenia síce Roar rozpozná, no neumožňuje nastaviť žiadne pokročilejšie nastavenia, iba reproduktor premenovať alebo zrušiť párovanie.

BATÉRIA | Dokáže nabiť aj mobil

Reproduktor Sound Blaster Roar 2 disponuje batériou s možnosťou duálneho využitia. Zabudovaná 6000 mAh líthium-iónová nabíjateľná batéria poskytne až 8 hodín prehrávania hudby alebo ju môžete použiť na nabíjanie smartfónov alebo tabletov. O jej stave vás informujú LED diódy v hornej časti reproduktora. My sme na jedno nabitie dokázali pri strednej hodnote hlasitosti reproduktor využívať na prehrávanie hudby po dobu 9 hodín a pri vyššej hlasitosti sme ho vybili za približne 7 hodín. Čas nabitia batérie z 0 na 100% pritom predstavuje 2 a pol hodiny. 

creative-sound-blaster-roar-2--3

HODNOTENIE | Creative Sound Blaster Roar 2

Nástupca populárneho prenosného reproduktoru nás nesklamal a prináša to, na čo sme boli pri Creative Roar zvyknutí, akurát v kompaktnejšom a ľahšom balení. Priaznivci hlasnej hudby si tak určite prídu na svoje, pričom ocenia najmä množstvo typov pripojení, ktoré tento reproduktor ponúka. U nás má veľké plus najmä za prítomnosť NFC, no mínus mu musíme dať za staršiu verziu pripojenia Bluetooth. Aj napriek tomu ide ale o výborný reproduktor s parádnymi zvukovými vlastnosťami, ktorý odporúčame každému z vás. Maloobchodná odporúčaná cena tohto reproduktoru je 230 EUR, no v niektorých internetových obchodoch ho kúpite už za 170 EUR.

Plusy

+ možnosti pripojenia

+ kvalita spracovania

+ kvalita zvuku

+ vstavaný MP3 prehrávač

Mínusy

– starší Bluetooth 3.0

– vyššia cena

Zariadenia na test zapožičala spoločnosť Creative.

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+