MojAndroid

Športové slúchadlá Jabra Sport Coach sú určené pre všetkých športovo založených ľudí, ktorí chcú pri cvičení počúvať svojú obľúbenú hudbu bez toho, aby sa obmedzovali káblami. Model Sport Coach sa totižto k smartfónu alebo inému hudobnému zariadeniu pripája prostredníctvom Bluetooth. Slúchadlá však toho dokážu oveľa viac.

Stvorené pre šport

Jabra Sport Coach nemajú tradičnú konštrukciu štupľových slúchadiel. Výrobca ich upravil tak, aby čo najlepšie sadli do ucha a pritom ani pri behu alebo iných športových aktivitách nevypadli. Napriek tomu, že obsahujú všetku elektroniku a batériu, tak vážia len 16 gramov. Používateľ má navyše na výber z troch veľkosti gumených náušníkov a nástavcov, ktoré majú držať slúchadlá na svojom mieste aj v pohybe.

Jabra Sport Coach-1

Slúchadlá sú bezdrôtové, takže k smartfónu sa pripájajú prostredníctvom technológie Bluetooth. To má hneď niekoľko výhod, vrátane toho, že pri behu alebo cvičení vás nebudú obmedzovať žiadne káble. Slúchadlá sú prepojené len krátkym káblom, ktorý je vedený poza hlavu. Problémom nebude ani voda. Odolné sú voči striekajúcej vode, ale aj potu, takže prípadný beh počas dažďa im neublíži. Mimochodom, nabíjajú sa prostredníctvom klasického microUSB konektora, ktorý je ukrytý pod gumenou krytkou na pravom slúchadle.

Jabra Sport Coach-3

Na kábli spájajúcom obidve slúchadlá sa nachádza aj diaľkové ovládanie, prostredníctvom ktorého je možné ovládať hlasitosť, spustiť  alebo pozastaviť prehrávanie hudby, či prepínať sa medzi skladbami. Dvojitým stlačením sa vytočí posledné volané číslo. Okrem toho je ale možné ovládať aj fitness aplikáciu Jabra Sport, tentokrát ale už pomocou tlačidla na ľavom slúchadle. Aj to má opäť niekoľko funkcií a môžete s ním napríklad spustiť cvičenie, pozastaviť ho alebo vypnúť a zapnúť hlasové aktualizácie s informáciami z cvičenia.

Jabra Sport Coach-2

Vlastná appka aj NFC

K Jabra Sport Coach sa dá stiahnuť vlastná športová aplikácia Jabra Sport, ktorá je jednoduchá na nastavenia a ponúka niekoľko bežných funkcií. Pomocou nej môžete zaznamenávať aktivity, ako beh, bicyklovanie, kráčanie, túry ale aj lyžovanie, korčuľovanie a iné. Pri voľbe niektorých cvičení budete mať dokonca na výber z niektorých cvičebných programov, napríklad  pre cvičenie brucha, ktorými vás bude sprevádzať aj hlasový tréner. Priamo v aplikácii nájdete tiež test fyzickej zdatnosti. Inak ale nehľadajte žiadne ďalšie špeciálne funkcie, či iné možnosti. Aplikácia je skutočne veľmi jednoduchá.

Sport Coach sa dá s mobilom spárovať prostredníctvom Bluetooth, a to dokonca aj za pomoci NFC. Spojenie bolo počas nášho používania bezproblémové a dosah signálu činil aj viac ako 10 metrov, vďaka čomu pokryje aj väčšie miestnosti. Výdrž batérie je výrobcom udávaných 5,5 hodiny, ku ktorým sme sa približovali aj my. Samozrejme, záleží od toho, ako budete slúchadlá používať a ako hlasno počúvať hudbu.

Vyvážený zvuk

Slúchadlá ponúkajú poslucháčovi dobré odhlučnenie od okolia a zároveň aj vyvážený výkon naprieč celým frekvenčným pásmom. Nečakajte žiadne prebasované štupľovky, ale skôr slúchadlá s plochou charakteristikou, ktoré hrajú dobré nízke, stredné aj vysoké frekvencie zvuku. Skutočne, slúchadlá sú vhodné pre väčšinu hudobných žánrov a tak by mali uspokojiť väčšinu používateľov. Samozrejme, ak hľadáte najmä hlboké a silné basy, pravdepodobne sa poobhliadnete po iných slúchadlách. My sme Jabra Sport Coach používali na dennej báze aj k bežnému počúvaniu hudby za počítačom a boli sme s nimi nadmieru spokojní. Jedine čo by sme možno uvítali je vyšší výkon, ktorý by dokázal do slúchadiel napumpovať ešte vyššiu hlasitosť. Tá je síce dostatočná, no nejaká ta rezerva pre horšie počujúcich by v niektorých prípadoch určite prišla vhod. Okrem toho slúchadlá výborné poslúžia ako handsfree headset. Majú dostatočne citlivý mikrofón, vďaka čomu je telefonovanie pohodlné a komfortné.

Jabra Sport Coach-4

Záverečné hodnotenie

Jabra Sport Coach sú skvelým doplnkom pre každého športovca. Nielenže fungujú ako praktické bezdrôtové slúchadlá, ale integrujú aj senzory, ktoré uľahčia monitorovanie cvičení a športových aktivít. Nevýhodou ale je, že fungujú len v spojení s aplikáciou a žiadne dáta, napríklad ohľadom počtu prejdených krokov sa “offline” neukladajú. Plusom je, že hrajú naozaj veľmi dobre s vyváženou a plochou frekvenčnou charakteristikou. Plusom je aj aplikácia, ktorá je ale skôr z tých jednoduchších. Samozrejme, za všetky funkcie a najmä bezdrôtové riešenie si priplatíte. Jabra Sport Coach u nás kúpite od 146 eur.

3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+