MojAndroid

Spoločnosti OPPO a vivo sa stali najväčším výrobcom mobilných telefónov v Číne, pričom si zaistili 18 % podiel na trhu aj napriek tomu, že od minulého roka zaznamenali pokles predaja o 4 % respektíve 14 %. S 11,4 miliónmi predaných kusov v Q2 2023 obaja predbehli konkurentov HONOR a Apple, aj keď čelili výzvam na globálnych trhoch, informuje AndroidCentral.

V poslednom čase sa OPPO stiahlo z Nemecka a Poľska, a tiež oznámilo ukončenie predaja prostredníctvom svojho hlavného distribútora vo Francúzsku. Napriek tomu si obaja na svojom domácom území udržali vysokú výkonnosť a ťažili z výrazného poklesu konkurentov. Spoločnosť Vivo zaznamenala pokles o 14 %, zatiaľ čo predaje takého Xiaomi medziročne klesli o 19 %.

tabulka predaje cina
Takto sa spoločnostiam darilo v priebehu posledných období | Zdroj: Canalys

Táto fluktuácia umožnila spoločnosti OPPO získať prvé miesto na čínskom trhu spolu so spoločnosťou Vivo (obaja majú 18 % podiel). To viedlo k tomu, že BBK, ich vzájomná materská spoločnosť, získala dominantný 36 % podiel na jednom z najväčších svetových trhov s telefónmi. Tieto zistenia oznámila spoločnosť Canalys, ktorá tiež zdôraznila 5% pokles celkového čínskeho trhu na 64,3 milióna kusov.

Darí si im najmä na trhu so skladacími smartfónmi

Výrobca OPPO vynikal najmä v segmente skladacích zariadení, kde má 31% podiel na domácom trhu. Tento úspech sa pripisuje silným výkonom skladacích smartfónov Find N2 a Find N2 Flip, ktoré získali pozitívne ohlasy. Ich dostupnosť mimo Číny tiež poskytla OPPO pevné miesto na globálnom skladacom trhu, ktoré predstavuje 13% podiel. Na špici sa tiež držia spoločnosti Huawei a Samsung.

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip | Zdroj: Tomáš Kanálik

Čísla OPPO zahŕňajú aj výkon značky OnePlus. Nadchádzajúce predstavenie OnePlus Open by tak mohlo poskytnúť spoločnosti príležitosť na zlepšenie svojho postavenia v budúcich štvrťrokoch.

Náš tip
Čína sa chystá zaviesť nariadenia, ktoré regulujú čas strávený pred smartfónom
4.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+