MojAndroid

Nástup displejov bez rámčekov priniesol otázku, čo urobiť s prednou selfie kamerou. Svetelné senzory je možné presunúť na inú stranu smartfónu, ale selfie kamera musí pri fotení a držaní smartfónu smerovať na tvár používateľa. Väčšina výrobcov schovala po vzore Apple iPhone X selfie kameru do výrezu v displeji. Čínske spoločnosti ho následne zmenšili do podoby kvapky vody. Niektorí dokonca experimentovali s výsuvným mechanizmom selfie kamery ako v prípade Oppo Find X. Iní selfie kameru odstránili úplne a pridali zadnému fotoaparátu sekundárny displej pre selfie portréty. Najnovším trendom sú diery v displeji po vzore Samsungu Galaxy A9 Pro. Najnovší patent spoločnosti Oppo ukazuje ďalšiu cestu.

Konkrétne sa jedná o dvojicu patentov. Podobne ako Samsung Galaxy A9 Pro alebo Huawei Nova 4 využívajú dieru v ľavom hornom rohu displeja. Tá má na rozdiel od klasického výrezu výhodu v tom, že nad ňou naďalej funguje dotyk. Práve túto prednosť chce využiť patent spoločnosti Oppo. Na hornej strane displeja by mala byť špeciálna lišta grafického rozhrania s ikonkami aplikácií. Diera pre selfie kameru by sa nachádzala v strede ikonky aplikácie pre fotoaparát a zvyšné ikonky by si mohol používateľ zadefinovať. Patent počíta aj s rôznymi gestami potiahnutím prstu po ikonke a vyvolaním špeciálnych funkcií. Či tento patent spoločnosť Oppo využije, sa dozvieme v najbližších mesiacoch.

Náš tip
Oppo predstavilo 10-násobný optický zoom a lepší snímač odtlačkov v displeji
28.1.2019
Zdroj: SlashGear

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+