MojAndroid

Čínsky výrobca Oppo tento rok slávi 10. výročie pôsobenia na trhu s mobilnými zariadeniami. Ešte pred rokmi u nás neznáma značka sa za ten čas vypracovala na 2. najpredávanejšieho výrobcu na čínskom trhu a celosvetovo sa jej dokonca podarilo preniknúť do prvej päťky. Na výročie si spoločnosť pripravila viacero darčekov pre zákazníkov. Medzi ne patrí aj predstavenie nových technológií. Sú medzi nimi nový 10-násobný hybridný optický zoom pre fotoaparáty smartfónov a vylepšený snímač odtlačkov prstov v displeji.

Podobne ako 5-násobný optický zoom, ktorý spoločnosť predstavila pred dvoma rokmi na kongrese MWC 2017, aj nový využíva teleskopický systém s optickým hranolom. Má navyše širokouhlý snímač a teleobjektív má rozsah 15,9 – 159 milimetrov pri ekvivalente ohniskovej vzdialenosti 35 milimetrov. Fotoaparát zároveň disponuje duálnou optickou stabilizáciou. V smartfónoch by sme sa ho mali dočkať ešte tento rok.

Druhou technologickou novinkou je snímač odtlačkov prstov, ktorý funguje po celej šírke displeja smartfónu. Senzor je 15x väčší než je to bežné u súčasných riešení snímačov odtlačkov v displeji, ktoré sú dostupné na trhu. Výhodou je tiež, že dokáže rozoznať súčasne až dva odtlačky. Výrobcom snímača by mal byť Synaptics a je pravdepodobné, že sa jedná o rovnaké riešenie, ktoré tento týždeň demonštroval aj čínsky konkurent Xiaomi.

Náš tip
Oppo A7: Nízka cena, výrez v displeji a slušná výbava

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+