MojAndroid

Poslednú dobu sledujeme na trhu so smartfónmi určitú technologickú a dizajnovú stagnáciu. Predstavené smartfóny sa na seba začínajú podobať stále viac, za čo určite vďačíme aj trendu natiahnutých displejov (takmer) bez rámikov na celú prednú stranu. S týmto faktom sa spája aj pre mnohých nepopulárne riešenie umiestnenia prednej a potrebných senzorov – notch alebo na našom území ustálený pojem, výrez. Po tom, čo svojimi inováciami a displejom bez výrezu zažiarilo čínske Vivo s modelom NEX, sa o slovo prihlásil ďalší čínsky výrobca, Oppo a jeho nový model Oppo Find X.

Dizajn

Oppo Find X bol oficiálne predstavený dnes na konferencii v Paríži a mnohým nadšencom vyrazil dych. Dominantou je jednoznačne 6,4″ displej technológie OLED, ktorý pokrýva až 92,25% celej prednej strany. Predná a aj zadná strana zariadenia je zaoblená, takže smartfón dizajnom nápadne pripomína vlajkové lode Samsungu. Obrovský pomer displeja k prednej strane sa výrobcovi podarilo dosiahnuť aj vďaka tomu, že sa vo vrchnej časti novinky nenachádza kontroverzný výrez.

Vysúvacie fotoaparáty

Podobný smartfón s displejom bez výrezu sme videli aj u už spomínaného Viva, ktoré prichádza s vysúvacím predným fotoaparátom. Oppo však zašlo ešte ďalej, keďže model Oppo Find X ponúka vysúvací panel, na ktorom je umiestnený predný a aj zadné fotoaparáty.

Vysúvací panel perfektne zakrýva všetky šošovky, takže sú v bezpečí pred možnými škrabancami, no na druhej strane môže byť celý mechanizmus náchylnejší na poškodenie resp. opotrebovanie. Na rozdiel od ostatných smartfónov, v novom Oppo Find X nenájdeme žiaden skener odtlačkov prstov. Na zabezpečenie sa používa 3D technológia na skenovanie tváre, ktorá je skrytá v prednom vysúvacom fotoaparáte. V praxi to vyzerá tak, že prebudíte smartfón, mechanizmus vysunie panel s kamerou, ktorá nasníma vašu tvár a smartfón sa odomkne. Celý proces by nemal trvať dlhšie ako 1 sekundu.

Top výkon

Ako sa dalo očakávať, spoločnosť Oppo vybavila svoju novinku tým najlepším hardvérom na trhu. Ako už tušíte, ide o procesor Snapdragon 845, ktorému sekunduje 8 GB RAM a 256 GB vnútornej pamäte. Poteší taktiež podpora DUAL SIM alebo technológie rýchleho nabíjania z vlastnej dielne VOOC. Softvérovou nadstavbou je Color OS, ktorej základom je Android vo verzii 8.1.

Dostupnosť

Spoločnosť Oppo sa do týchto dní zameriavala predovšetkým na trh v Ázii a pár krajín mimo nej. S predstavením tohoto smartfónu, by malo byť geografickému obmedzeniu koniec. Oppo totiž ohlásilo expanziu do Európy a Severnej Ameriky, čomu nasvedčuje aj globálna podpora sietí. Smartfón sa dnes začal predávať v domácej Číne, no dostupnosť a cenu pre európsky trh zatiaľ nepoznáme.

19.6.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+