MojAndroid

Internetový prehliadač Opera pre počítače prešiel v posledných dňoch obrovskými dizajnovými zmenami. Tie sa teraz dostávajú aj do mobilnej verzie prehliadaču. Hoci tu nepribudli takmer žiadne nové funkcie, dizajn aplikácie bol od základov prerobený. Výsledkom by malo byť intuitívnejšie a pohodlnejšie ovládanie aplikácie.

Náš tip
Opera ponúka bezplatnú VPN už aj na Androide. Kde je ale háčik?

opera-1

Nový vzhľad aplikácie bol inšpirovaný aj Material dizajnom a celkovo aplikácia pôsobí sviežejšie a modernejšie. Rýchle voľby teraz nájdete na ľavej stránke v základnom menu, kým napravo nájdete novinky zo sveta tak, ako ste už na to v aplikácii zvyknutí. Obľúbené témy nájdete vo vrchnej časti zoznamu a po stlačení tlačidla ‘+’ môžete pridať ďalšie. Okrem toho si čítanie noviniek užijete lepšie vďaka špeciálnemu Reader módu, ktorý môžete v nastaveniach ešte lepšie nakonfigurovať.

opera-2

Okrem toho sa zmenilo usporiadanie mnohých funkcií a možností, na ktoré ste pred tým boli zvyknutí. Je preto možné, že nový dizajn sa bude zdať najskôr chaotický, no určite si na to rýchlo zvyknete. K dispozícii sú všetky užitočné funkcie, ktoré boli dostupné aj doteraz, takže o žiadnu dôležitú funkcionalitu v novej verzii určite neprídete. Dostupnosť novej verzie aplikácie môžete skontrolovať aj prostredníctvom widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Opera via PhoneArena

24.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+