MojAndroid

Napriek tomu, že smartfóny na väčšine verejných miest hlásia svojím používateľom aj viacero dostupných Wi-Fi sietí, nie vždy je ich signál a dosah ideálny. V takýchto prípadoch sa na predĺženie dosahu využívajú rôzne hardvérové riešenia ako sú Wi-Fi huby. Skupina vedcov z amerických univerzít ale teraz prišla so softvérovým riešením nazvaným ONPC (On-Off Noise Power Communication) protokol. Táto inovácia by mala zvýšiť dosah Wi-Fi sietí až o 60 metrov bez nutnosti kúpy nového hardvéru. Informáciu priniesol server TechSpot.

ONPC demonštrácia

Úspešná demonštrácia technológie

Za nápadom stojí Phil Lundrigan z Brighamskej univerzity, Neal Patwari z Washingtonskej univerzity a Sneha Kasera z Univerzity v Utahu. Svoje riešenie prezentovali na 25. ročníku medzinárodnej konferencie MobiCom 2019 v mexickom Los Cabos. Tam priamo otestovali ONPC protokol spárovaný s aplikáciou nazvanou Stayin Alive a podarilo sa im dosiahnuť predĺženie dosahu o 67 metrov oproti štandardným Wi-Fi sieťam.

IoT

ONPC pomôže k rozmachu IoT

Princíp ONPC spočíva v tom, že udržiava signál aj pri rýchlosti 1 bit za sekundu. Wi-Fi siete majú problém s udržaním signálu už aj pri rýchlosti 1 megabit za sekundu. ONPC posiela jednotky a nuly v špecifickom poradí. Vďaka tomu nemá Wi-Fi router problém rozlíšiť signál aj v rušivom prostredí. Podľa trojice vedcov bude stačiť k vylepšeniu Wi-Fi routerov o ich technológiu obyčajná softvérová aktualizácia. Dokonca by mala byť použiteľná aj pri mobilných sieťach a rozhraní Bluetooth. Netreba pripomínať, že najviac pomôže produktom Internet vecí (IoT) v domácnosti.

Náš tip
Huawei je ochotný predať 5G technológie konkurencii zo západu
28.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+