MojAndroid

Už nasledujúci týždeň by sme mali dočkať predstavenia nástupcu obľúbeného minuloročného modelu OnePlus Nord CE 5G. Kedy presne bude predstavený a čo prinesie novinka OnePlus Nord CE 5G, prezradil portál GSMArena.

OnePlus Nord CE 5G displej
OnePlus Nord Ce | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Predstavenie OnePlus Nord CE 2 5G sa uskutoční 17. februára

Minulý mesiac prehlásil známy leaker Max Jambor, že OnePlus uvedie model Nord CE 2 5G 11. februára. Ako už týchto dňoch vieme, tak jeho informácie sa ukázali ako nesprávne. Indická pobočka OnePlus však teraz oznámila, že Nord CE 2 5G bude predstavený vo štvrtok 17. februára. Zároveň spoločnosť zverejnila video ukážku, ktorá nám poskytla bližší pohľad na dizajn nového smartfónu.

Smartfón má displej s dierou v ľavom hornom rohu a na zadnej strany obdĺžnikový modul fotoaparátu so štyrmi kruhmi, z ktorých jeden je určený pre blesk a zvyšok pre snímače fotoaparátu. Dizajn modulu fotoaparátu sa líši od toho, ktorý ukazovali staršie rendery OnePlus Nord CE 2 5G. Video tiež ukazuje, že Nord CE 2 5G bude mať tlačidlá hlasitosti na ľavej strane a tlačidlo napájania na pravej strane.

Smartfón dostane rýchle nabíjanie SuperVOOC s výkonom 65 W

Spoločnosť OnePlus samozrejme zatiaľ nezverejnila všetky špecifikácie Nord CE 2 5G, ale potvrdila, že smartfón bude podporovať rýchle nabíjanie SuperVOOC  s výkonom 65 W a bude mať 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Podľa portálu GSMArena tiež prezradila, že novinka bude využívať čipset Dimensity 900 od čínskeho výrobcu MediaTek.

rýchle nabíjanie SuperVOOC  s výkonom 65 W | Zdroj: GSMArena.com

Výrobca smartfónu zároveň sľúbil, že v najbližších dňoch odhalí ďalšie podrobnosti na svojej oficiálnej indickej webovej stránke. Podľa únikov by mal mať smartfón oproti predošlej generácii hlavne lepší zadný fotoaparát s rozlíšením 64 megapixelov a 16-megapixelový selfie fotoaparát na prednej strane. Nadstavba OxygenOS bude pravdepodobne bežať ešte nad staršou verziou systému Android 11.

Náš tip
Garmin Instinct 2 Solar môžu vďaka solárnemu panelu poskytnúť aj neobmedzenú výdrž
14.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+