MojAndroid

Spoločnosť Garmin predstavila novú sériu smart hodiniek Garmin Instinct 2, ktorá záujme hlavne modelmi so solárnymi panelmi. Garmin Instinct 2 Solar by totiž podľa portálu GSMArena mohli teoreticky poskytnúť neobmedzenú výdrž batérie.

Pre neobmedzenú výdrž pri štandardnom režime je nutný väčší model so solárnym panelom

K teoreticky neobmedzenej výdrži batérie je však vybrať okrem verzie hodiniek so solárnym panelom aj verziu s veľkosťou 45 milimetrov. V prípade verzie s veľkosťou 40 milimetrov je neobmedzená výdrž možná len v režime šetrenia batérie. Solárny panel k tomu vyžaduje vystavenie 50 tisícom luxov slnečného žiarenie po dobu 3 hodín denne. Zatiaľ čo v lete to nie je problém ani pri polooblačnom počasí, v zime je k tomu nutná jasná obloha.

Garmin Instinct 2 | Zdroj: GSMArena.com

Hodinky samozrejme informácie nezobrazujú na plnohodnotnom farebnom OLED displeji, ale monochromatickom LCD displeji s rozlíšením 179 x 179 pixelov. Ten je napriek okrúhlemu dizajnu tela hodiniek štvorcový s rozmermi 0,9 x 0,9 palcov (40 mm model má rozmery displeja 0,79 x 0,79 palcov). Výhodou displeja je jeho dobrá čitateľnosť na slnku.

Senzory Garmin Instinct 2 | Zdroj: GSMArena.com

Výdrž pri jednotlivých verziách hodiniek

45 mm Non-Solar 45 mm Solar 40 mm Non-Solar 40 mm Solar
Režim smart hodiniek 28 dní Neobmedzene 21 dní 51 dní
Režim šetrenia batérie 65 dní Neobmedzene 50 dní Neobmedzene
GPS trasovanie  30 hodín 48 hodín 22 hodín 28 hodín
Šetrný GPS režim 70 hodín 370 hodín 54 hodín 114 hodín
Expedičný GPS režim 32 dní Neobmedzene 25 dní 105 dní

Po prvýkrát s platbami Garmin Pay

Hodinky majú opäť zvýšenú odolnosť, čo dokazuje vojenský štandard MIL-STD-810 a vodotesnosť 10 ATM. Opäť tiež nechýbajú navigačné čipy (GPS, GLONASS a Galileo) spolu s ABC senzormi (výškomer, barometer a kompas) a teplomerom. Prítomný je aj optický snímač srdcovej frekvencie a saturácie krvi kyslíkom. So smartfónom sa hodinky spoja cez Bluetooth a k dispozícii je aj podpora ANT+.

Hodinky vám zmerajú stres, kvalitu spánku, kroky, kalórie, prejedenú vzdialenosť a ďalšie metriky. Hlavne starší ľudia ocenia detekciu pádu. Vďaka obchodu Garmin Connect IQ do hodiniek stiahnete ďalšie aplikácie a widgety. Novinkou je prítomnosť NFC čipu a bezkontaktných platieb Garmin Pay, ktoré na Slovensku podporujú vybrané banky.

Funkcie Garmin Instinct 2 | Zdroj: GSMArena.com

Okrem dvoch veľkosti, solárneho panelu a množstva farebných variantov tela bude na výber aj špeciálna edícia Surf alebo Tactical Edition. To spolu dáva až 240 rôznych kombinácii. Tactical Edition ponúkne funkcie navyše, ako sú Kill Switch (vymaže všetky údaje na hodinkách), Stealth Mode, kompatibilitu s okuliarmi pre nočné videnie, súradnice polohy v dvoch formátoch a ďalšie.

Garmin Vivoactive 4S

Garmin Instinct 2 by mali na Slovensku stáť v základnej verzii 349 eur. Solárny panel a spôsob prevedenia zvýšia ich cenu na 399, 449 alebo až 499 eur.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra vs Galaxy S21 Ultra. Oplatí sa prechod na nový model?

 

 

13.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+