MojAndroid

Vlajkové modely od OnePlus sú medzi prvými smartfónmi, ktoré dostali aktualizáciu na Android 12 a ColorOS 12, no nezaobišlo sa to bez problémov. A to aj napriek tomu, že ide o stabilnú verziu. Najnovšie informácie priniesol portál Android Police.

Najnovší OxygenOS 12 je nedokončený a skôr pripomína nejakú beta verziu. S aktualizáciou by sme preto radšej počkali až dovtedy, kým sa problémy nevyriešia. Ušetríte si tak množstvo zbytočných starostí.

Problémov je viacero. Zdá sa, že smartfóny nedokážu plnohodnotne využívať jednu z najlepších vlastností – 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Niektorým používateľom pravidelne mizne ikonka aplikácie fotoaparátu, iné zase hlásia časté mrznutie a padanie aplikácií. Problémy sú údajne aj so signálom. A menších problémov je oveľa viac.

Problémy s ColorOS 12
Problémy s ColorOS 12 | Zdroj: Twitter

Problémy s aktualizáciou zaznamenal aj Samsung. Modely zo série Galaxy S21 boli aktualizované ako prvé a neobjavili sa žiadne problém, avšak to neplatí o najnovších skladacích smartfónoch. Samsung musel dokonca aktualizáciu pozastaviť.

Séria OnePlus 9 dostáva aktualizáciu na Android 12 a OxygenOS 12

7.12.2021

Najnovší operačný systém Android 12 bol predstavený v septembri. Ako prvé ho samozrejme dostali Pixely. Výrobcovia smartfónov teraz pracujú na aktualizáciách svojich TOP modelov a snažia sa o to, aby boli medzi prvými. OnePlus 9 a jeho Pro verzia práve dostávajú túto aktualizáciu, informoval portál GSMArena.

Aktualizácia pre OnePlus 9 prináša veľa noviniek

Aktualizácia je dostupná globálne, to znamená, že ak ešte nedorazila na váš smartfón, malo by sa tak stať v najbližších dňoch. Nadstavba OxygenOS 12 prináša viacero prvkov z nadstavby ColorOS, ktorou disponujú smartfóny značky OPPO. Ide o niektoré dizajnové prvky, animácie či ikony aplikácií.

OnePlus 9 novinky
OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nadstavba ColorOS je síce výborná, no fanúšikovia OnePlus smartfónov nedajú dopustiť práve na OxygenOS. Otázkou zostáva, či takéto spojenie používateľov modelov od OnePlus neodradí.

Výraznou zmenou si prešiel OnePlus Shelf. Ide o užitočnú funkciu, ktorá združuje obľúbené aplikácie, novinky či widgety a používateľ sa k nej jednoducho dostane priamo z domovskej obrazovky. Aktualizovaná bola aj aplikácia galérie a always on displej, ktorý sa nazýva Canvas, dostal niekoľko nových štýlov.

Na Android 12 aktualizuje aj konkurencia

Z konkurencie musíme pochváliť Samsung, ktorý sa zatiaľ drží svojho plánu aktualizácií. Len včera sme informovali o Androide 12 pre najnovšie skladacie modely výrobcu, séria Galaxy S21 aktualizáciu dostala už dávnejšie. Podľa zverejneného plánu by ešte v decembri tohto roka mali byť aktualizované aj ďalšie modely.

Na Android 12 plánuje v najbližšom čase svoje modely aktualizovať aj TCL a plán aktualizácií zverejnil aj Asus.

Náš tip
S aplikáciou Smart Switch Mobile od Samsungu je prechod zo starého smartfónu na nový rýchly a bezproblémový
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+