MojAndroid

Všetci to poznáte. Kúpili ste si nový smartfón a teraz nastal čas, kedy si ho musíte nastaviť. Časy, kedy bolo všetko potrebné urobiť manuálne, sú už dávno preč, no používatelia majú stále obavy.

Áno, obavy sú opodstatnené, pretože nie všetky riešenia naozaj fungujú. Samsung má v rukáve predsalen schované jedno eso. Je ním aplikácia Smart Switch Mobile.

Smart Switch Mobile
Prenos údajov cez Smart Switch Mobile | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prechod zo starého Samsungu, ale aj iného Android smartfónu či iPhonu na váš nový Samsung bude s touto aplikáciou veľmi jednoduchý. Do nového zariadenia len na pár klikov dostanete nielen všetky svoje obľúbené aplikácie, ale zo starého telefónu sa prenesú aj nastavenia, fotografie či dokonca SMS správy. A to ani zďaleka nie je všetko.

Prenos údajov do nového smartfónu nebol nikdy jednoduchší

Ak váhate s kúpou nového smartfónu práve z dôvodu, že proces jeho prvotného nastavenia bude náročný a zdĺhavý, už nemusíte. V tomto článku si ukážeme, že s aplikáciou Smart Switch to pôjde veľmi jednoducho a najmä rýchlo.

Smart Switch Mobile
Smart Switch Mobile | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo všetko je možné preniesť:

 • Kontakty a históriu hovorov
 • SMS správy
 • Aplikácie
 • Nastavenia smartfónu
 • Nastavenia domovskej obrazovky
 • Fotografie a videá
 • Hudbu
 • Dokumenty a súbory

Váš nový smartón značky Samsung vás už pri prvom zapnutí prevedie všetkými potrebnými nastaveniami a nezabudne sa vás opýtať ani na to, či si želáte preniesť svoje údaje zo staršieho zariadenia. Ak ste tento krok preskočili, nezúfajte. Proces je možné zahájiť aj neskôr, priamo z aplikácie Smart Switch.

Ako na to?

Samotný postup je veľmi jednoduchý a určite ho zvládnete aj bez tohto návodu, pretože oba telefóny vás prevedú celým procesom.

Smart Switch Mobile
Kopírovanie údajov | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Práve sme rozbalili svoj nový Samsung a začíname s nastavovaním. Hneď na začiatku sa smartfón opýta, či doň chceme skopírovať údaje zo starého zariadenia. Výborne, sme tam. Postupujeme nasledovne.

 1. Najskôr v novom telefóne zvolíme, či sa údaje budú kopírovať zo Samsung/Android zariadenia alebo iPhonu a vyberieme, či to pôjde pomocou kábla alebo bezdrôtovo
 2. V starom smartfóne v aplikácii Smart Switch  ťukneme na Odoslať údaje a vyberieme rovnaký spôsob pripojenia ako na novom smartfóne. V našom prípade “bezdrôtové”.
 3. Telefóny sa následne navzájom nájdu a na novom smartfóne sa objavia informácie o tom, čo všetko je možné preniesť. Ide napríklad o nastavenia, aplikácie, domovskú obrazovku, kontá a podobne. Stačí len zaškrtnúť údaje, o ktoré máme záujem.
 4. Ťukneme na “Preniesť”. Na starom smartfóne nasleduje overenie totožnosti zadaním PIN kódu alebo biometrie (odtlačok prsta).
 5. Hotovo. Teraz už len stačí počkať na dokončenie prenosu údajov, ktorý väčšinou netrvá ani 5 minút. To samozrejme závisí od celkového objemu prenášaných údajov.

Ako ste si určite všimli, váš nový smartfón teraz obsahuje všetky vaše obľúbené aplikácie, v galérii nechýbajú fotografie a aplikácia Telefón je plná vašich kontaktov. Proces prenosu bol úspešne dokončený a vy môžete pokojne začať používať svoj nový telefón.

S prihlásením sa do aplikácií pomôže Samsung Pass

Pred vami je už len posledný krok, ktorým je prihlásenie sa do novo-nainštalovaných aplikácií. Prihlasovacie údaje sa z dôvodu bezpečnosti nepreniesli.

Ale aj na toto má už Samsung riešenie v podobe Samsung Pass. Vďaka nemu si už nemusíte pamätať všetky používateľské mená či heslá. Vďaka inovatívnej biometrickej technológii overenia pomocou rozpoznania tváre či snímača odtlačkov prstov je prístup k týmto dátam bezpečne chránený cez Samsung Knox.

Samsung Pass združuje vaše heslá z aplikácií či webstránok, ktoré dokáže automaticky dopĺňať.

Náš tip
Samsung Health: Keď chcete mať svoje zdravie a športové aktivity kompletne pod kontrolou
6.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+