MojAndroid

V utorok 14. mája sa konečne dočkáme predstavenia nového zástupcu smartfónov značky OnePlus. Údajne sa bude jednať o doposiaľ najdrahší OnePlus v histórii. Čím sa bude smartfón snažiť zaujať, je okrem výkonu aj zostava fotoaparátov. OnePlus 7 bude nástupcom obľúbeného OnePlus 6T. “Pro” verzia sa má blysnúť až trojitým zadným fotoaparátom.

Fotografie na úrovni vlajkovej lode

Jeden z trojice snímačov bude teleobjektív, s trojnásobným optickým zoomom. Na internete sa objavili fotografie, vyhotovené práve pomocou predprodukčného modelu OnePlus 7 Pro. Nižšie môžete vidieť fotografiu, vyhotovenú pomocou spomínaného teleobjektívu.

Teleobjektív s 3x optickým zoomom

Používatelia OnePlus 6 a 6T žiadali, aby “nepotrebná” druhá kamera bola nahradená teleobjektívom. Na prekvapenie všetkých, OnePlus tieto prosby vypočul, pokiaľ ide o OnePlus 7 Pro. Fotografie vytvorené teleobjektívom sú však s väčším výskytom digitálneho šumu, a to i za dňa.

oneplus 7 teleobjektiv fotografia
Teleobjektív s 3x optickým zoomom

 

Používateľské prostredie v aplikácii fotoaparátu údajne ostalo nezmenené, no pridané boli funkcie pre prepínanie medzi jednotlivými snímačmi. Zoomovať môžte až do 10x, nevyhnete sa však kombinácii s digitálnym priblížením. Údajne nechýba ani podpora fotografovania za pomoci AI, ktorá bude schopná rozpoznať fotografované scény.

Lepšie využitie viacerých snímačov

Na zariadení sa nemá nachádzať žiaden ToF senzor, a namiesto neho čínsky výrobca nasadí snímač s ultraširokým pozorovacím uhlom. Hlavný snímač bude schopný snímať fotografie bleskurýchle, nuž údajne na Google Pixel 3 ešte pomerne stráca. Auto HDR režim je skutočne účinný a lepší, ako v prípade predchodcu. Farby sú realistické a kontrast je na úrovni.

oneplus 7 hdr fotografia
Fotografia so zapnutým HDR režimom

 

Portrétny režim tvorí prirodzené fotografie, pokiaľ by sme výsledky porovnávali s minuloročnými modelmi. Vydarený je celkový “bokeh” efekt. Hlavný snímač mimochodom disponuje rozlíšením 48 MP, no výsledné fotky sú v rozlíšení 12 MP, pre dosiahnutie väčších pixelov. V nastaveniach pritom neexistuje žiaden spôsob, ako fotiť plným, 48-megapixelovým rozlíšením.

Fotografia so zapnutým HDR režimom

Zariadeniu nechýba ani nočný režim fotografovania, momentálne nazvaný ako “Night Mode”. Výhodou tohto režimu je jeho rýchlosť. Za iba o trochu dlhší čas je snímač schopný vytvoriť skvelú nočnú fotografiu. Za túto vlastnosť zrejme môže aj samotná optika snímača. Ďalších detailov o smartfóne sa dočkáme až po samotnom predstavení. O novinkách vás budeme informovať na našom webe.

oneplus 7 nocna fotografia
Fotografia vyhotovená pomocou “Night Mode”

 

Náš tip
OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro – čo všetko už o očakávaných novinkách vieme?
Náš tip
OnePlus 7/7 Pro budú poriadne mašiny. Poznáme dátum ich predstavenia
30.4.2019
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+