MojAndroid

Predstavenie tohtoročnej vlajkovej lode spoločnosti OnePlus je jednou z najočakávanejších udalosti tohto roku. Teraz máme konečne potvrdené, kedy sa tak stane. Spoločnosť OnePlus na svojom YouTube účte zverejnila video, ktoré upozorňuje na živý prenos z predstavenia série OnePlus 7 14. mája v New Yorku. Prečo série? Pretože by mala spoločnosť predstaviť netradične až dva modely OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Čo všetko už o nich vieme?

Dizajn, konštrukcia a displej

Oba modely by mali byť vyrobené z rovnakých materiálov. Obidva by sa mali pýšiť lesklým skleneným dizajnom. Líšiť sa ale budú už na prvý pohľad displejmi. V prípade OnePlus 7 by mal mať po krajoch zahnutý Super AMOLED displej 6,5 palcov a pri OnePlus Pro by to malo byť 6,67 palcov. Najväčším rozdielom by ale malo byť umiestnenie selfie kamery. OnePlus 7 bude mať preňho klasický výrez v tvare kvapky v displeji a OnePlus 7 Pro využije stále populárnejší výsuvný mechanizmus. Displej OnePlus 7 Pro by mal mať zobrazovaciu frekvenciu 90 Hz a QHD+ rozlíšenie. Na tele nájdeme stereo reproduktory, otvor pre SIM kartu alebo USB-C konektor. Slúchadlový 3,5 mm jack bude opäť chýbať.

Čipset a pamäť

Obidva smartfóny by mal pohánať procesor Qualcomm Snapdragon 855. OnePlus 7 Pro by mohol prísť aj vo verzii s 5G modemom Qualcomm Snapdragon X50. Operačná pamäť by mala byť vo verzii 6 GB, 8 GB a 12 GB. Vnútorná pamäť bez možnosti rozšírenia microSD kartami bude mať kapacitu 128 GB alebo 256 GB.

Fotoaparát a selfie kamera

Fotoaparát obidvoch modelov by mal byť umiestnený v strede vo vertikálnej polohe. OnePlus 7 ponúkne dva snímače – 48-megapixelový hlavný a 24-megapixelový sekundárny ultraširokouhlý snímač. V prípade OnePlus 7 Pro by sa malo jednať až o tri snímače. Prvý hlavný snímač bude mať rozlíšenie 48 megapixelov s optickou stabilizáciou. Druhým by mal byť 16-megapixelový ultraširokouhlý snímač s uhlom snímania 117 stupňov. Posledný 8-megapixelový telefoto snímač by mal ponúknuť 3x optický zoom a svetelnosť f/2.4. Selfie kamera v obidvoch modeloch bude disponovať 16-megapixelovým snímačom.

Batéria, zabezpečenie a konektivita

Batéria oboch modelov by mala mať kapacitu 4000 mAh. Pomocou USB-C ju nabijete rýchlym 44W nabíjaním Dash Charge na 50 percent kapacity za 20 minút. Bohužiaľ, ako už potvrdil CEO spoločnosti, opäť sa nedočkáme bezdrôtového nabíjania. Telefón sa bude odomykať snímačom odtlačkov ukrytým v displeji. Okrem klasickej konektivity cez Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, GLONASS a LTE sa v prípade OnePlus 7 Pro dočkáme aj verzie s podporou 5G. Naopak na 3,5 mm jack zabudnite.

Cena

Smartfóny OnePlus boli roky lákavé nielen parametrami, ale aj svojou cenou. Minulý rok šli ale ich ceny zásadnejšie hore a pri novinkách pôjdu ešte vyššie. Cena OnePlus 7 by síce mala štartovať na podobnej sume ako pri modeli OnePlus 6T a teda 630 EUR, ale pri vyššom modeli OnePlus 7 Pro to bude ešte viac. Model so 6 GB RAM a 128 GB vnútornou pamäťou bude stáť rovných 700 EUR. Pri 8 GB RAM a 256 GB vnútornej pamäti to bude 730 EUR. Najvyššia verzia s 12 GB RAM a 256 GB vnútornou pamäťou vyjde na 820 EUR.

Nové reklamné fotografie OnePlus 7 Pro

Aktualizované 3.5.2019 12:00

Na internete sa objavili nové propagačné fotografie, ktoré potvrdzujú vzhľad drahšieho modelu OnePlus 7 Pro. Smartfón je v čiernej alebo gradient modrej farbe, ktorú výrobca nazýva Nebula Blue. Na prednej strane je vidieť displej úplne bez rámčekov. Je to výsledok presunutia selfie kamery do výsuvného mechanizmu, čo je najväčší rozdiel oproti nižšiemu modelu, ktorý má mať klasický výrez v displeji. Displej OnePlus 7 Pro by mal mať aj QHD rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Na zadnej strane je vidieť fotoaparát s tromi snímačmi vo vertikálnej polohe. Hlavný snímač by mal mať 48 megapixelov a jeden zo snímačov by mal podporovať aj 3x optický zoom. Na bokoch je viditeľné power tlačítko, tlačítko pre hlasového asistenta a tlačítka ovládania hlasitosti. OnePlus 7 Pro by mal údajne stať 749 eur.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+