MojAndroid

Pri spoločnosti OnePlus sme si zvykli na to, že každoročne nevydáva veľa smartfónov. Tohto trendu sa drží doteraz, aj keď v tomto roku by ich mohlo byť viac, ako je štandardom. Zariadenia od OnePlus vždy patrili výbavou a hlavne výkonom medzi tie najlepšie. Používatelia nedajú dopustiť ani na rýchlu a vyladenú nadstavbu OxygenOS. Tiež sa môžu spoľahnúť na rýchle aktualizácie operačného systému Android.

OnePlus 7

OnePlus 7 by mal byť podobný aktuálnemu modelu 6T, ponúkne 6,4″ AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením. Pravdepodobne sa dočkáme najvýkonnejšieho procesora od Qualcommu, modelu Snapdragon 855, ktorý je vyrobený 7 Nm výrobným procesom. Na výber bude z verzií so 6 alebo 8 GB RAM, vnútorné úložisko ponúkne kapacitu 128, resp. 256 GB. Smartfón bude napájať batéria s kapacitou 3700 mAh a chýbať nebude ani rýchle nabíjanie. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie až 48 megapixelov a sekundovať mu bude 5-megapixelový snímač.

OnePlus 7 Pro

Model s prívlastkom Pro príde s väčším a jemnejším displejom. Ten bude mať uhlopriečku 6,7″ a rozlíšenie 3120 x 1440 pixelov. Tiež sa môžeme tešiť na obnovovaciu frekvenciu až 90 Hz. Jedná sa vôbec o prvý smartfón od spoločnosti OnePlus, ktorý ponúkne vyššie rozlíšenie ako FullHD+. Selfie fotoaparát tohto modelu by mal byť vysúvací, takže nebude zaberať miesto v displeji. Kapacita vnútorného úložiska ponúkne slušných 256 GB priestoru a kapacita operačnej pamäte sa vyšplhá až na 12 GB.

Hlavný fotoaparát sa bude skladať z troch objektívov. 48-megapixelový primárny, 8 MP teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a širokouhlý snímač s rozlíšením 16 MP. Kapacita batérie sa zvýši na 4000 mAh a samozrejmosťou je aj rýchle nabíjanie, konkrétne s výkonom 30 W. Tento smartfón by mal byť dostupný aj vo verzii 5G.

Už len pár dní

Špecifikácie pripravovaných noviniek zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené, no určite sa máme na čo tešiť. Oficiálneho predstavenia najnovších zariadení od spoločnosti OnePlus sa dočkáme už 14. mája.

Náš tip
OnePlus 6 | VIDEORECENZIA
  • AndyMann

    Vyzera to zrejme tak, ze ich “T” verzie z novembra uz budu minulostou lebo takto uz budu mat podchytenu aj “T” verziu v podobe “Pro” modelu. Jedine, ze by nas OnePlus v novembri 2019 este inak a necakane prekvapil ?

+