MojAndroid

Operačný systém Android Nougat bol predstavený už pred nejakým časom. Napriek tomu je jeho príchod na súčasné Android zariadenia skutočne pomalý. Iba v posledných dňoch začali veľkí výrobcovia sprístupňovať nový systém aspoň v testovacej verzii. Po LG sprístupnil beta verziu systému aj Samsung, aj keď iba pre svoje vlajkové lode z tohto roku. Teraz sa ale objavili informácie o tom, že nový systém si budú môcť vyskúšať aj majitelia OnePlus 3. Stať by sa tak malo už tento mesiac.

Náš tip
Qualcomm potvrdzuje, OnePlus 3T bude mať Snapdragon 821. Poznáme dátum predstavenia

Nový systém bude dostupný najskôr vo forme beta verzie pre testerov. Testovacia fáza by nemala trvať extra dlho a do konca roka by mal byť Android Nougat dostupný pre všetkých majiteľov OnePlus 3 prostredníctvom OTA aktualizácie. To je skutočne veľmi slušný časový harmonogram. Platí to dvojnásobne najmä pre spoločnosť OnePlus, ktorá doteraz nebola veľmi známa včasnými aktualizáciami. Teraz ale spojila sily vo vývoji systému v dvoch tímoch. Jeden doteraz vytváral OxygenOS pre väčšinu sveta a druhý pracoval na HydrogenOS pre niektoré ázijské krajiny.

oneplus-3-13_vysledok

Ešte stále nevieme, aký bude výsledok spojenia týchto dvoch táborov a nakoľko sa zmení prostredie v systéme. Výhodou ale bude minimálne to, že aktualizácia pre OnePlus 3 by mala byť oveľa rýchlejšia pre všetkých majiteľov telefónu po celom svete. Okrem toho OnePlus potvrdil, že na nový Android Nougat aktualizuje aj staršie zariadenia, minimálne OnePlus 2. V tomto prípade ale žiaden termín neuviedol, no majitelia minuloročnej vlajkovej lode môžu byť spokojní s tým, že ich telefón ešte nepatrí do starého železa.

Zdroj: engadget

11.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Xwert Is

  Som zvedavý či príde 7 aj na rok staré Oneplus X.

  • Jakub

   Nepride lebo Qualcomm nevydal ovládače na snap 801 a 800 a oneplus X má 801 tým oficiálna podpora by nemala byť ale možno prekvapia☺

   • Xwert Is

    Na XDA píšu niečo iné ohľadom tých ovládačov …

   • Daviss44

    Ja mam Oneplus One a bezim na neoficialnej ROM z android 7 a bez bugov… Vsetko fici jak vinko

+