MojAndroid

Drony už dávno nie sú sci-fi hračkou zbohatlíkov a najmä vďaka lacným alternatívam z Číny si ich dnes môže dovoliť takmer každý. Nie každý dron je ale bezpečný, o čom sa presviedčame aj v prípade modelu GoPro Karma, ktorý sa od októbra predáva za približne 800 dolárov. Dron, ktorý mnohí častujú prívlastkom “najlepší na svete”, má totižto samovražedné sklony.

Náš tip
GoPro Karma – prvý dron výrobcu akčných kamier GoPro

Chyba, ktorou podľa slov samotného výrobcu trpí “len malé množstvo kusov”, spôsobuje, že sa dron počas letu vypne a spadne na zem. A to s hocijakej výšky, na hociktorom mieste sa aktuálne nachádza. Zrejme vám netreba vysvetľovať, ako nebezpečným je predmet s hmotnosťou 1 kilogram a 4 ramenami s vrtuľami, ktorý môže z neba padať aj z výšky niekoľko desiatok metrov. Podľa odborníkov je potenciálne nebezpečný každý dron, ktorý od októbra GoPro predalo, čo znamená asi 2500 kusov tejto lietajúcej “hračky”.

dron_gopro_karma

GoPro kvôli potenciálnemu ohrozeniu majiteľov nariaďuje majiteľom tohto drona, aby ho okamžite vrátili na predajné miesto, kde ho nadobudli. Opakuje sa tak situácia podobná tej v kauze Note 7. Spoločnosť pritom neponúka majiteľom výmenu za model, ktorý touto chybou už netrpí. Záujemcovia tak musia čakať, kým GoPro zistí, ako tento nedostatok odstrániť a dovtedy sa uspokojiť s plnou vrátenou sumou.

Náš tip
ISIS po prvýkrát použilo na zabíjanie drona. Pripevnili naň bombu

Nick Woodman, CEO pre GoPro, v oficiálnej tlačovej správe vydanej pri príležitosti odhalenia tejto chyby dronu GoPro Karma vyhlásil, že pri zisťovaní závady úzko spolupracujú s americkými úradmi pre dohľad nad leteckou dopravou a bezpečnosťou konzumných produktov. Celá situácia je pre firmu veľmi nepríjemná, pretože ich dron patrí naozaj medzi špičku a z pomyselného kresla chcel zosadiť také eso, akým je DJI Phantom 4. Na to si ale budeme musieť zrejme ešte počkať…

Zdroj: TheVerge

11.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+