MojAndroid

V priebehu roka k dispozícii pre vybrané hodinky Samsung Galaxy Watch nové rozhranie One UI 5 Watch. Jeho hlavnou prednosťou sú intuitívnejšie, na mieru prispôsobené zdravotné funkcie, napríklad pre podporu lepšieho spánku.

Kedy a ktoré hodinky dostanú One UI 5 Watch?

Používateľské rozhranie One UI 5 Watch bude najprv k dispozícii v pre chystanú sériu hodiniek Samsung Galaxy Watch6, ktorá sa na trh dostane v priebehu roka. Neskôr bude k dispozícii aj pre sériu Galaxy Watch5 a Galaxy Watch4. Majitelia týchto modelov v USA a Južnej Kórei sa však už môžu v aplikácii Samsung Members registrovať do beta testu rozhrania. Testovanie začne v máji.

Lepší a ničím nerušení spánok

One UI 5 Watch stavia na troch hlavných predpokladoch dobrého spánku – pochopení vlastného spánkového režimu, vytvorenie si zdravých návykoch a zariadenie si priaznivého prostredia na spánok. V novom režime Prehľad o spánku hrá preto hlavnú úlohu celkové spánkové skóre, v ktorom sa zobrazí celková dĺžka odpočinku, spánkových fáz, dĺžka chrápania či hladina kyslíku v krvi.

One UI 5 Watch
One UI 5 Watch prináša vylepšené funkcie pre kvalitný spánok | Zdroj: Samsung

Priamo na hodinkách Galaxy Watch a aj v spárovanom smartfóne bude dostupná aj funkcia Spánkový koučing, ktorá delí spánok do ôsmich kategórií. Pre vytvorenie priaznivého prostredia umožní systém SmartThings automaticky vypnúť pripojené zariadenia po zaspaní používateľa, stlmia sa všetky notifikácie, zníži sa jas displeja na smartfóne aj hodinkách a namiesto zelenej LED diódy sa aktivuje infračervený senzor.

Nové funkcie pre tréning

Pre bežcov pribudne systém Prispôsobená zóna srdcového tepu. V ňom je k dispozícii napríklad analýza behu v reálnom čase alebo na mieru upravený intervalový tréning. Funkcia analyzuje fyzické dispozície používateľa a stanoví päť optimálnych úrovní intenzity pre každé cvičenie (zahriatie, spaľovanie tukov, kardio, intenzívny tréning a maximálna námaha). Z nich používateľ vyberie jedno.

One UI 5 Watch
Prispôsobená zóna srdcového tepu | Zdroj: Samsung

Pre Pro verziu hodiniek pribudne vylepšený režim Začať tréning s trasou, ktorý teraz podporuje beh aj chôdzu (v predchádzajúcej verzii podporoval len turistiku a jazdu na bicykli). Používatelia Pro verzie okrem toho môžu prehľadávať databázu súborov GPX priamo v aplikácii Samsung Health a nechať si odporúčať nové trasy podľa lokality, času, hodnotenia či popularity.

Lepšia kontrola zdravia používateľa

S používateľským rozhraním One UI 5 Watch sa zlepší aj kontrola vášho zdravia. Aktualizovaná funkcia SOS umožni priamu komunikáciu s linkou tiesňového volania a okamžitú lokalizáciu.

One UI 5 Watch
Vylepšená kontrola zdravia | Zdroj: Samsung

Po aktivácii funkcie bude k dispozícii aj okamžitý prístup k dôležitým zdravotným informáciám používateľa. V prípade používateľov v pokročilom veku sa automaticky aktivuje detekcia pádu, čo obmedzuje riziko zdravotných komplikácií.

Náš tip
WhatsApp dostáva možnosť editácie odoslaných správ

 

13.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+