MojAndroid

Niekoľko týždňov po uvedení beta verzie One UI 5.0 na Galaxy S22 spustila spoločnosť Samsung rovnaký beta program aj pre sériu Samsung Galaxy S21. Informuje o tom portál SamMobile.

Aktualizácia je momentálne dostupná vo Veľkej Británii

Beta program pre sériu Galaxy S21 bol spustený najprv v Južnej Kórei, ale momentálne je aktualizácia softvéru dostupná aj vo Veľkej Británii. Beta aktualizácia One UI 5.0 založená na systéme Android 13 nesie označenie verzie firmvéru G99xBXXU5ZVHE a má veľkosť 1 957,47 MB. Aktualizácia je dostupná pre operátorom nezablokované smartfóny série Galaxy S21, takže sa netýka modelov predávaných mobilnými operátormi.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Kedy sa beta aktualizácia dostane do krajín Európy nie je zatiaľ známe. Mohlo by sa tak však stať už v najbližších dňoch. Neskôr bude dostupná aj pre ďalšie modely. Dostupnosť aktualizácie vám systém oznámi automaticky. Overiť si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou sa potom ubezpečte, že máte smartfón nabitý aspoň na 70 % jeho kapacity.

Čo prinesie nadstavba One UI 5.0?

One UI 5.0 umožní smartfónom napríklad lepšiu správu notifikácií medzi jednotlivými aplikáciami pre zlepšenie produktivity. Vylepšené budú aj funkcionality v oblasti fotografovania, zabezpečenia a uľahčenia prístupu. Používateľovi bude tiež umožnené pohodlnejšie vytváranie fotografií a videí vo vysokej kvalite vďaka novej ikone v Pro režime fotografie a v Pro režime pre snímanie videa.

Nemá chýbať ani možnosť voľby predvolenej farby používateľského prostredia. Používateľ si teraz bude môcť vybrať zo šestnástich farieb, ktoré sa od seba odlišujú v závislosti od nastavenej tapety. Dvanásť ďalších farieb bude dostupných na úpravu vzhľadu domovskej obrazovky, ikon, prepínačov v rýchlych nastaveniach a ďalšie prvky. Na domovskej obrazovke bude taktiež možné spájať viacero widgetov do jedného.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab Active4 Pro: Pravý spoločník na prácu v teréne

2.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+