MojAndroid

Odolnosť, ktorá by obstála aj v armáde, k tomu nízka hmotnosť a skvelý výkon – aj takto je možné popísať novopredstavený tablet Samsung Galaxy Tab Active4 Pro. Ten bol dnes predstavený firmou Samsung a už na prvý pohľad je možné usúdiť, že svoje využitie si nenájde len v kancelárii. O jeho oficiálnom uvedení informoval samotný výrobca v tlačovej správe.

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Nový Samsung Galaxy Tab Active4 Pro sa bude na Slovensku predávať od polovice septembra tohto roka prostredníctvom B2B obchodných partnerov. Cena nám zatiaľ nebola oficiálne oznámená.

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro sa vyznačuje vysokou univerzálnosťou

Niet pochýb o tom, že Samsung Galaxy Tab Active4 Pro je veľmi univerzálny tablet. Značí o tom zvýšená odolnosť voči vode, prachu, poškriabaniu či dokonca nárazom. Napriek robustnej konštrukcii si však ponecháva vskutku príjemné miery – hrúbka dosahuje len 10,2 milimetra a váži 674 gramov. Určený je na prácu prakticky v akomkoľvek teréne, a to či už v horskom prostredí, na stavbe, v obchode, v sklade alebo pokojne aj v kancelárii pre tých, ktorí si zvyknú cez voľný čas zobrať so sebou tablet napríklad na chatu.

„Svet sa zmenil, ľudia dnes pracujú na najrôznejších miestach, zďaleka nielen v kancelárii. Tým strmo rastie dopyt po odolných a zároveň ľahko prenosných zariadeniach so špičkovou konektivitou, ktoré umožňujú prácu v zásade kdekoľvek,“ vyhlásil KC Choi, výkonný viceprezident a riaditeľ globálneho B2B tímu v mobilnej divízii Samsung Electronics.

„Keď sme vyvíjali Galaxy Tab Active4 Pro, vedeli sme, že je našou úlohou ponúknuť univerzálny a odolný tablet s ľahkým ovládaním a špičkovým výkonom, s ktorým je možné sa pripojiť k internetu kdekoľvek na svete a robiť všetko, čo k dnešnej práci patrí.“

Vysoká odolnosť voči dršným prírodným podmienkam

Displej je chránený odolným sklíčkom Corning Gorilla Glass 5. Samsung Galaxy Tab Active4 Pro by údajne mal zvládnuť pád z metrovej výšky. Ak naň nasadíte ochranný kryt, tolerancia odolnosti voči nárazu sa má zvýšiť o približne 20 centimetrov. Tablet disponuje integrovaným stylusom S Pen s ceritifkáciou odolnosti voči vode a prachu IP68. Nechýba ani vojenská certifikácia MIL-STD-810H, ktorá naznačuje možnosť práce v drsných prírodných podmienkach, ako napríklad vo vysokej nadmorskej výške, v extrémnych teplotách, pri vibráciách či vo vysokej vlhkosti.

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro
Samsung Galaxy Tab Active4 Pro | Zdroj: Samsung

Pre uľahčenie práce v exteriéri sú na tele zariadenia umiestnené dedikované hardvérové tlačidlá, ktoré je možné naprogramovať na vykonávanie špeciálnych funkcií. Výraznú výhodu predstavuje aj výnimočná citlivosť obrazovky. Tá reaguje na dotyk v rukaviciach, takže v terénnych podmienkach ho môžu zamestnanci využívať bez toho, aby hazardovali s bezpečnosťou na pracovisku.

Tablet ako určený pre zamestnancov s rozličným povolaním

Galaxy Tab Active4 Pro sa ďalej vyznačuje reproduktormi s vysokou maximálnou hlasitosťou pre lepší zvuk v hlučnom prostredí. Pokiaľ prejdeme na príslušenstvo, tak poteší, že s tabletom sú kompatibilné napríklad ergonomické kryty a puzdrá s remienkami či stojanmi, dobíjacie kolísky, kryty s klávesnicami alebo aj čítačky čiarových kódov. Ide o veci, ktoré sú potrebné na rozličné pracovné nasadenia.

Tomuto robustnému tabletu nechýba len skvelá odolnosť, ale aj vyladený softvér a hardvér. Nechýba intuitívne používateľské rozhranie One UI, špičkový osemjadrový procesor či interný ukladací priestor s dostatkom úložiska a možnosťou jeho rozšírenia pomocou microSD karty. Z konektivity tu máme podporu pre Sub6 5G, a Wi-Fi 6. Pre privátne firemné siete nechýba ani podpora pre štandard CBRS alebo aj celým názvom Citizens Broadband Radio Service (dostupné iba v USA).

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro
Samsung Galaxy Tab Active4 Pro | Zdroj: Samsung

Samozrejmosťou je aj komunikácia prostredníctvom NFC a mobilná zabezpečovacia platforma Knox Platform pre POS (Point of Sale), ktorá si nájde svoje uplatnenie predovšetkým v maloobchodnom prostredí. Skvelou a zároveň aj zaujímavou správou je, že batéria tabletu je používateľsky vymeniteľná. To znamená, že do terénu si so sebou môžete zobrať jednu náhradnú a nemusíte sa báť, že ostanete bez energie.

Galaxy Tab Active4 Pro podporuje aj režim No Battery, v ktorom sa dá prístroj používať napríklad v obchode alebo vo vozidle bez vloženého akumulátora. Samotná batéria podporuje rýchle nabíjanie pomocou technológie POGO. Na záver ešte spomenieme, že táto novinka podporuje pripojenie k externému monitoru a používanie pomocou Samsung DeX pre plnohodnotný účel na produktivitu.

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro: Tabuľka parametrov

Rozmery
 • 242,9 x 170,2 x 10,2 milimetra
Hmotnosť
 • 674 gramov
Displej
 • 10,1-palcová uhlopriečka
 • Rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov
 • TFT LCD
Procesor
 • Osemjadrový (6 nm)
Operačná pamäť
 • 4 až 6 GB
Vnútorný ukladací priestor
 • 64 až 128 GB
 • Možnosť rozšírenia pomocou microSD karty až do kapacity 1 TB
Operačný systém
 • Android 12
Fotoaparáty
 • Primárny 13 MP (f/1.9) + LED blesk
 • Predný 8 MP (f/2.0)
Batéria
 • 7 600 mAh (používateľsky vymeniteľná)
Cena
 • Zatiaľ oficiálne neoznámená

Konkurencia

Konkurenciou pre túto novinku je minulá generácia tabletu, Samsung Galaxy Tab Active3. Dovolíme si však tvrdiť, že novopredstavená verzia sa vyznačuje množstvom vylepšení a konkurencia sa pre ňu hľadá iba veľmi náročne, ak vôbec nejaká na tejto úrovni existuje. Ide v podstate o unikát v sekcii tabletov.

1.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+