MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung sprístupnil beta program One UI 5.0 pre majiteľov smartfónov zo série Samsung Galaxy S22. Program je podľa stránky news.samsung.com dostupný v Spojených štátoch amerických, Nemecku a v domovskej Južnej Kórei. Neskôr však dorazí aj do ďalších krajín. Čo teda zatiaľ prináša nová verzia obľúbenej používateľskej nadstavby?

One UI 5.0 v beta verzii prináša viacero nových funkcií

„Vieme, že naši používatelia túžia po možnosti vytvárať si svoj vlastný individuálny mobilný zážitok a neustále sa snažíme zlepšovať One UI, aby sme ľuďom poskytli väčšiu kontrolu a viac možností,“ hovorí Janghyun Yoon, výkonný viceprezident a vedúci tímu softvérovej platformy pre mobilné zariadenia. eXperience (MX) Business, Samsung Electronics. „Sme nadšení, že môžeme ponúknuť skorý prístup ku všetkým novým prispôsobiteľným funkciám, ktoré prichádzajú s One UI 5 ako súčasť otvorenej beta verzie, a tešíme sa na začlenenie spätnej väzby od používateľov s cieľom vytvoriť lepšie a zmysluplnejšie prostredie pre všetkých.“

Samsung One UI 5.0 nastavenie farieb
Nastavenie farebného motívu | Zdroj: news.samsung.com

One UI 5.0 povoľuje pokročilejšiu formu personalizácie zariadenia samotným používateľom. Nechýba možnosť voľby predvolenej farby používateľského prostredia. Túto funkciu už poznáme zo samotného operačného systému Android 12 a jeho dizajnového jazyku s pomenovaním Material You. Používateľ si teraz bude môcť vybrať zo šestnástich farieb, ktoré sa od seba odlišujú v závislosti od nastavenej tapety. Dvanásť ďalších farieb bude dostupných na úpravu vzhľadu domovskej obrazovky, ikon, prepínačov v rýchlych nastaveniach a ďalšie prvky. Na domovskej obrazovke bude taktiež možné spájať viacero widgetov do jedného.

Samsung One UI 5.0 nové združené widgety na domovskej obrazovke
Nové združené widgety na domovskej obrazovke | Zdroj: news.samsung.com

Lepšie ovládanie a šikovnejšia organizácia

One UI 5.0 ďalej umožňuje lepšiu správu notifikácií medzi jednotlivými aplikáciami pre zlepšenie produktivity a zníženie rušivých vplyvov. Po prvýkrát nadstavba povolí používať rozličné prednastavené jazyky pre konkrétne aplikácie. Doteraz sa im predvolil hlavný jazyk celého systému. Vylepšené boli aj funkcionality z oblasti fotografovania, zabezpečenia a uľahčenia prístupu. Používateľovi bude umožnené pohodlnejšie vytváranie fotografií a videí vo vysokej kvalite vďaka novej ikone v Pro režime fotografie a v Pro režime pre snímanie videa.

Samsung One UI 5.0 zabezpečenie a súkromie
Zabezpečenie a súkromie na mobilnom telefóne | Zdroj: news.samsung.com

Telefón vám dá rozličné tipy, ako používať jednotlivé objektívy na vašom smartfóne, konkrétne funkcie a nastavenia. Posuvník pre približovanie bude fungovať plynulejšie, čo bude mať za následok lepšiu používateľskú skúsenosť počas fotografovania. Na vytváranie priblížených alebo ultra širokouhlých fotografií tak budete čakať ešte menej. Údajne to ani z ďaleka nie je všetko, čo si pre nás Samsung chystá. Viac informácií sa dozvieme s príchodom ďalších testovacích verzií a následne už stabilného prevedenia nového grafického rozhrania One UI 5.0.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Náš tip
Tieto Samsung zariadenia by mali dostať Android 13 a One UI 5.0

9.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+