MojAndroid

Android tablety dnes ponúka naozaj množstvo funkcií a dokážu zaujať aj vzhľadom. Väčšina ľudí však považuje za zástupcu tabletov, ako takých, konkurenčný iPad. Práve naň sa chce podobať novinka prichádzajúca z Číny – Onda V919 3G Air. Ide o kovový tablet s podporou 3G pripojení, ktorý sa okrem estetickej podobnosti iPadu pýši aj niekoľkými podobnými funkciami a vlastnosťami. Jeho operačným systémom nie je iOS, ale Android 4.4 KitKat a Windows 8.1, ktoré môžete prepínať pomocou jedného tlačidla. Umožnili to zmeny na úrovni “BIOS-u” a Onda V919 3G Air patrí medzi prvé zariadenia na svete s takouto funkcionalitou. A čo ukrýva jej vnútro?

onda-v919-3G-air-1

Základom je 4-jadrový 64-bitový procesor Intel Bay Trail-T Z3736F, ktorý je podporovaný 2 GB RAM. Pre dva operačné systémy je dostupná aj 64 GB vnútorná pamäť, ktorú môžete doplniť o 128 GB microSD kartu. Miesta je tak dosť pre akékoľvek súbory. Ako iPad, aj tento tablet ponúka 9,7″ Retina obrazovku s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov. Samozrejmosťou je aj kovová konštrukcia a pripojenie 3G, ktoré sme už spomínali. Na záver už dodávame len toľko, že fotoaparáty majú rozlíšenie 5 Mpix vzadu a 2 Mpix vpredu. A cena tejto beštie? Presne 193 dolárov. Kto z vás by si takýto nadupaný tablet kúpil?

Zdroj: PhoneArena

2.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+